Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (1)
-
Andere Wintertour (56)
- Schneeschuhtour (56)
-
Fahrradtour (25)
- Fahrradtour Gelände (1)
- Fahrradtour gemischt (24)
-
Fußtour (1452)
- Bergtour (859)
- Hochtour (29)
- Jogging (1)
- Spaziergang (3)
- Wanderung (543)
-
Klettern (12)
- Alpinklettern (3)
- Bouldern (9)
-
Skitour (168)
- Langlauf (41)
- Randonnée/Telemark (64)
- Tourenskilauf (63)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Vindfull tur til Norges minste kommune
- Datum:
- 09.11.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 7,1km
Tur til Utsira som, kommunereformer til tross, holder stand som Norges minste kommune med mellom 200-300 innbyggere. Blikkstille vann og tjern da jeg kjørte sørover E39, og hadde ikke helt troen på meldte 17-18 sekundmeter ute på Utsira. Men etter at M/S Utsira hadde kommet godt utaskjærs ble det faktisk noe slingring, såpass at enkelte passasjerer ble sjøsyke. Og kuling var det da jeg steg i land i nordhavna etter den drøyt timelange overfarten. På kjørevei så å si hele veien til fyret vest på øyen og til høyeste punkt Araseto ca 30 m NNØ for Utsira fyr.
Niste i le av bergknaus nord for Araseto, heldigvis ikke nedbør fra skyene som hadde drevet inn fra sørvest og fortrengt den fine morgensolen. Stakk også innom det gamle fyret litt lenger sørøst.
God tid til returferge, >>>
Tur til Langetjern via Hesthovdane
- Datum:
- 19.10.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 4,7km
Fin lokal tur. God og tørr sti fra Vest opp til Hesthovdane, noe våtere på østsiden mot Langetjern. Tidsbruk preget av lang hyggelig prat med hyttenaboer. Med på turen Bente, som syntes dette var supert kortreist turterreng. Passer også fint for små barn, bålplass litt øst for Hesthovdane. Nylig merket til Langetjern og videre til Nørdre Syndin
Skogsøytua med lyktløs famling i mørke på returen
- Datum:
- 15.10.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 4,9km
Kveldstur med utsikt til planeter og stjernebilder
- Datum:
- 13.10.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 4,2km
Fantastisk høstvær og ditto stjernehimmel. Mars meget lyssterk i sørøst tidlig på kvelden, Saturn og Jupiter lavt i sør tidlig på kvelden. Blikkstille. Dessverre er skikkelig nattemørke mangelvare mange steder, og "lysforurensning" forringer opplevelsen noe. Stavret meg ut i terrenget nord for Rongaloftet , hvor det var litt mindre lys.