Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (1)
- Jagd (1)
- Fahrradtour (49)
- Fußtour (488)
-
Skitour (481)
- Langlauf (445)
- Tourenskilauf (36)
Gråberget NV
- Datum:
- 02.03.2021
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 21,0km
Reprise fra den 28.02. Grovkornet snø og nykjørte løyper, typiske stakeløyper. Mange kjentfolk i skiløypa.
Gitvola
- Datum:
- 01.03.2021
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 11,4km
Tur til Gitvola i dag. Isløyper og livsfarlig å ake utover bratte bakker, derfor gikk på bena fra toppen og helt ned til hovedløypa. Like ved parkeringa møtte jeg Helge med løypemaskina, og skisporene ble supre. Men da hadde jeg alt slått på avsluttknappen.
Gråberget NV
- Datum:
- 28.02.2021
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 20,8km
Nyoppkjørte løyper, men grov snø og delvis blanke løyper. Snudde ved løypekrysset Gråbergløypa x Uværsløypa.
Målifjellet og Gitvola
- Datum:
- 13.02.2021
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 25,0km
Folkevandring i fjellet, kjørte derfor inn til Kveåsjøen og gikk Gitvolarunden. Fra toppen på Gitvola er det panorama utsikt til bl.a. Rendalssølen, Trysilfjellet, Nordhue, Svaen, Målifjellet, Gråberget, Kollmyrkampen og Brumundkampen for å nevne noen av de mest markante og godt synlige toppene.
Kollmyrkampen
- Datum:
- 12.02.2021
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 14,4km
En tur rundt omkring på Stenfjellet + litt snømåking på Stenfjellhytta. Snikjete på tur innover med noe vind og -9 oC, men det bedret seg fort når sola tok tak.
Gråberget, Hestfjelllet m. flere
- Datum:
- 08.02.2021
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 24,4km
Overskyet vær som gikk over til snøeler. Ikke mange i løypene i dag, man merker at mjøsisen har lagt seg. Jeg møtte Helge på scooter, han hadde hentet søppel på Målia.