Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Peakbookfreunde

Gesammelte Listen

Hamar sentrum og Furuberget

Datum:
11.05.2021
Tourcharakter:
Fahrradtour
Entfernung:
25,1km
Karte    

Flessa - Bøkleppsætra

Datum:
05.05.2021
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
10,1km

I dag var vinden for sterk til at vi våget oss ut i en liten robåt, det ble derfor en tur til Bøkleppsætra. Ei typisk sæter på disse kanter med et lite sæterhus og et lite jorde. På turen opp til sætra passerte jeg Brattsti-lia, ellers noe info om bosetningen her i 1800-1950 årene. Fra sætra bar budeiene mjølka ned Brattsti-lia med et mjølkespann i hver hånd og med en 20 liters "mjølkekoffert" på ryggen.

Karte    

Sykkeltur i Øvre Vang

Datum:
28.04.2021
Tourcharakter:
Fahrradtour
Entfernung:
8,5km

Sykkeltur Øvre Vang

Datum:
26.04.2021
Tourcharakter:
Fahrradtour
Entfernung:
8,0km

Stolpejakt i Moelv og Br.dal

Datum:
25.04.2021
Tourcharakter:
Fahrradtour
Tourlänge:
2:00h
Entfernung:
14,0km
Karte    

Port Arthur

Datum:
23.04.2021
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
9,4km

I år er det en turpost til Port Arthur, men den var feilplassert så jeg havnet nede i tett skog. I området rundt Rotlia skulle man tro at det var fin utsikt, men skogen er tettvokst de fleste stedene. Kun ved ei hogstflate og ved Vethammerbakken kunne jeg sjå over til andre siden av Mjøsa. Passerte også området der de tok ut kvarts i gamledager, gruvene ligger like sør for Vethammerbakken.

Karte    

Svaen og Målifjellet

Datum:
15.04.2021
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
32,4km

Nå lønner det seg å gå tidliig om morgenen, for utpå dagen varmer sola så mye at skiene lugger. Ubehaglig å gå der det stadig skifter mellom skygge og sol.

Karte    

Målia og Svaen

Datum:
13.04.2021
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
33,3km

Mye vind og 20-30 cm snø som kom i går og i natt. Gikk fortsatt på påskeskiene, og den ene skia kladdet øverst i Gåsbubakken. Heldigvis glapp kladden og jeg fikk fine ski igjen. Men mellom Krakholen og Målia gikk jeg på stylter, fikk skrapt skiene med en grankvist. Det hadde blitt is i klisteret, og dette ble redningen, for da fungerte resten av turen greit. Været skiftet mellom sol og haggelbyger, varmegrader og fokksnø på myrene. Svært få folk som var på ski i dag.

Karte    

Målia, Svaen og flere

Datum:
11.04.2021
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
32,4km

Ingen nye topper, men det ble mange læll. Nysnø forrige natt, drevsnø i går og nykjørte løyper de fleste stedene i dag, førte til fint skiføre. Smurte med gammelt klister fra påske, noe de fleste gjorde tidligere før felleskiene kom på markedet.

Karte    

Målia og Raudmyrhøgda

Datum:
03.04.2021
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
35,2km

3. og siste skitur med stolpejakten.

Karte