Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Ulfbakktunellen og Salsås

Datum:
10.08.2025
Tourlänge:
3:01h
Entfernung:
6,2km

Tur med Karina, Tobias, Jakob og Anja. hatt lyst og gå gjennom Ulfbakktunellen noen år, så i dag var en grei dag og få gjort det, den er åpen fra 1 mai til 1 september, veldig lettgått og fin, går som en rett snor i samme høyde og man ser lyset fra åpningen i nord hele veien når man ser seg tilbake, sør åpningen er et hull i taket hvor man klatrer opp en metall stige. Gikk ned til Langevann og hadde en rast der pumpestajonen sto når den var i drift. Etter rast gikk vi turen over Salsås, de andre gikk til utkikkspunktet mens jeg gikk oppom nord og sør toppene før jeg møtte opp med de andre igjen

Karte    

liten stolperunde ved messedammene

Datum:
09.08.2025
Karte    

Stolpejakt Langøya og Holmestrand

Datum:
03.08.2025
Karte    

Rottenikkens hule og noen topper rundt med litt stolpejakt

Datum:
27.07.2025
Tourlänge:
4:10h
Entfernung:
11,1km

Tur med Tobias og Karina. Parkerte ved Unneberg skole og gikk først innover til Unnebergsåsen (Storåsen nord) liten pause her før vi gikk videre mot storåsen, var lagd ny grusvei langs åsen med ny gapahuk der stien kom ned fra Storåsen, satte igjen Karina i gapahuken så gikk jeg og Tobias litt tilbake for og komme oss opp til Rottenikken hula, gikk av en tydelig sti og hang tau hele veien opp til hula og forbi til bålplassen på toppen, veldig bratt oppover her og ovveraskende god plass i hula. Fulgte stien ned fra toppen og kom ut bak gapahuken der Karina ventet. Gikk så videre tilbake til bilen, men valgte og krysse vei og jernbane og gå over flatåsen også. Gikk innom Gokstadhaugen på vei tilbake til bilen.

Karte    

Stolpejakt Holemyra

Datum:
26.07.2025
Tourlänge:
2:31h
Entfernung:
6,0km
Karte    

Mårsbrotet

Datum:
24.07.2025
Tourlänge:
3:53h
Entfernung:
9,8km
Karte    

Haraldshovde

Datum:
23.07.2025
Karte    

Skardfjell området dag 3

Datum:
23.07.2025
Tourlänge:
10:24h
Entfernung:
15,0km
Karte    

Skardfjell området dag 2

Datum:
22.07.2025
Tourlänge:
7:25h
Entfernung:
12,3km

Startet fra teltet etter litt frokost med dagstursekk på ryggen, fulgte en dal som gikk oppover mot ryggen av Stordalsnibba var lett og følge ryggen bortover og bra utsikt fra toppen, gikk omtrent rett mot "Sør for Stordalsnibba" men måtte krysse endel blokkur på veien, toppen så vanskelig ut på avstand, men nærmere innpå var den en veldig lett bestigning og en flott topp fordelt på 3 topper rund et gjenngrodd tjern. Mot teltet fulgte jeg delvis samme ruten, men siktet mot ryggen av Stordalsnibba nærmere der jeg gikk opp tidligere på dagen. Veldig flott område. nede ved teltet rakk jeg så vidt og spise middag før regnet høljet ned, så trakk inn i teltet og slappet av.

Karte    

Skardfjell området dag 1

Datum:
21.07.2025
Tourlänge:
6:47h
Entfernung:
11,6km
Karte