Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Peakbookfreunde

Gesammelte Listen

Andbergshøe - Lesja

Datum:
06.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
6,9km

Lesjatur i dag. Kjørte fra Dombås mot Lesja til Kjøremsgrende. Svingte av på gårdsveien til Nørstbø. Kjørte veien opp til veis ende og parkerte på snuplassen. Gikk veien litt tilbake til stistart. Fulgte godt merket sti til toppen. Stor fin varde med både trimkasse og gradestokk.Utrolig fin utsikt . Signerte i trimboka og returnerte på stien. Istedet for å gå helt samme vei tilbake valgte jeg den andre stien som kommer ned litt bortenfor parkeringsplassen i andre enden.Så noen regnskurer rundt om men ikke noe regn der jeg gikk. Flott tur og min første Lesjatopp.

Karte    

Kollutholen

Datum:
05.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
5,7km

Første del av dagen gikk med til å være med mamma på Tynset sykehus for undersøkelser. Regnvær store deler av dagen men utpå ettermiddagen så lettet været og da var det bare å komme seg ut på tur.

Karte    

Gjensyn med Storkringla

Datum:
04.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,7km

Tur inn i Dørålen med Erling og gjensyn med Storkringla. Parkerte rett nedenfor ryggen og fulgte sti delvis opp og langs ryggen. Gikk over sørtoppen.Grått vær på alle kanter og på toppen var det sterk vind. Måtte virkelig jobbe for å stå oppreist. Var bedre vær forrige gang jeg var her.

Karte    

Gjelbrue

Datum:
04.07.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,2km

Siden vi var i området så ble det en svipp bortom Gjelbrue slik at Erling fikk trimpoeng.Parkwrte på den store p plassen ved fv 27. Fottur på T stien langs Atna.

3 topper fra Skardsætra

Datum:
03.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
19,2km

Litt ustabilt vær har preget dagene så etter en titt på yr falt valget på Atna området. Satte kursen mot Atna og videre opp Frisveien. Svingte av fylkesveien og kjørte nesten opp til Skardsætrene. Parkerte på en stor plass ikke så langt fra setra. Ingen god vei oppver her så var glad for å ha 4×4 . Fulgte sti/kjærrevei forbi setrene og et stykke oppover før jeg fortsatte ut i terreng og opp mot toppen av Gråvola. Peilet inn ryggen og fulgte den bort til toppunktet. Fin varde og grei utsikt.Været var veldig greit så da var det bare å fortsette mot neste topp.Bushet ganske rett ned til stien igjen og gikk den et stykke før det bar ut i terrenget. Prøvde å peile meg inn på stien på kartet som går oppover mot toppen av Storkletten. Bommet litt så pga en bratt skrent måtte >>>

Karte    

Grytvola - Stor-Elvdal

Datum:
01.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
9,8km

Regn i natt og på mårran men lettet på formiddagen. Kjørte bort til Atnbrua og svingte av der. Kjørte bort til Veslgrytdslsveien og parkerte bare helt ved veien. Fulgte veien med låst bom oppover. Planen var å gå helt opp til setra og vidre bort på T stien som jeg gjorde sist da jeg var på Musvola. Men nysgjerrig som jeg er så synes jeg det er litt spennede å gønne på rett opp. Tok av fra veien der det så greit ut litt lengere opp enn hogstfeltet. Fant en utrolig grei rute opp gjennom bushen. Peilet inn høyde 1118 og kom opp av skogen ganske rett nedenfor den. Gikk over den før det ble lettgått terreng/dyretråkk/sti opp til ei lita bu innunder toppen. Så siste bien opp på toppunktet.Stor varde og god utsikt inn mot Alvdal vestfjell med Store Sølnkletten som den ruvende. >>>

Karte