Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Fahrradtour (2)
-
Fußtour (13)
- Bergtour (9)
- Spaziergang (2)
- Wanderung (1)
-
Skitour (12)
- Langlauf (2)
- Randonnée/Telemark (1)
- Tourenskilauf (9)
Lieblingstouren
Rausjøpiggen
- Datum:
- 19.10.2025
- Entfernung:
- 9,2km
Jeg hadde egentlig tenkt å ta meg en lang runde å gå på Skittenkletten, Blåkletten, Storkletten, og Langkletten. Jeg hadde tatt med sykkel for å sykle fra bommen på vei opp til Klettsætra. Da jeg kom til bommen var den åpen. Jeg tenkte at den var åpen i forbindelse med jakt, og satte pris på å kunne kjøre noen ekstra km, og høydemeter. Jeg parkerte og startet å gå på traktorveien innover mot Skittenkletten og Blåkletten. På den ene sætra var det jegere, og derfor var bommen mest sannsynlige var åpen. Etter hvert som jeg gikk innover, så tenkte jeg mer og mer på at jeg kom tilbake til bilen etter at jegerne hadde reist og låst bommen. Jeg tenkte mer og mer på dette, og tenkte at jeg kunne kutte ut Skittenkletten for å spare litt tid. Da jeg hadde gått ca. 45 min og >>>
Deifjellet
- Datum:
- 18.10.2025
- Entfernung:
- 6,6km
Det ble en spontantur til Deifjellet på ettermiddagen. Det var strælende vær i dag, så det var ingen grunn for ikke å komme seg ut på tur. Morgenen og formiddagen gikk med til å fikse hjemme.
Ettermiddagstur til Engulvsfjellet
- Datum:
- 08.10.2025
- Entfernung:
- 4,0km
Det ble en liten ettermiddagstur til Engulvsfjellet med kaffe og en kakebit. Litt sur vind,men ok. Fauna: Toppmeis, ravn, dompap, heipiplerke, andre meiser, og forskjellige Trosterud. Mest sannsynlig gråtrost og rødvingetrost.