Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Kajakktur til indre deler av Hallangspollen

Datum:
23.06.2021
Tourcharakter:
Kayaking
Entfernung:
20,9km

Det beste kajakkværet en kan tenkte seg. Sol og stille.

Karte    

Åkrefjell

Datum:
12.06.2021
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
9,0km

Karte    

Kyrhovde

Datum:
07.06.2021
Tourcharakter:
Fahrradtour gemischt
Entfernung:
10,6km

Vi besluttet å kjøre opp til toppen i stedet for å gå 4-5 km fra andre siden. Fant Rantonvegen og kjørte svingene oppover, forbi et par gårder som lå i dalsida for seg selv. Kom opp til Landsennvegen. Her lå det en kjetting over veien, men åpen. Vi tok ikke sjansen på å bli innelåst og tok fram syklene. Det ble 45- km sykling i motbakke. Vel framme kom et aldeles nydelig vann til syne, med en seter ved siden av og snøkledte Hallingskarvet bak. Et utrolig flott skue. Her fra toppen av veien var det bare 4-500 meter å gå opp på toppen. Flott utsikt.

Karte    

Buhovda

Datum:
07.06.2021
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
2,3km

Dagens letteste topp. Kjørte opp til Halle. Og gikk innover et relativt flatt fjell med svak stigning. Men, en flott utsikt fra toppen. Som det sto på plakaten på P-plassen - en svært barnevennlig topp.

Karte    

Hesthovda

Datum:
07.06.2021
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
3,9km

Kjørte seterveien opp til Sirestølsvarven. Parkerte på P-plass ved vannet. Kort fin sti opp til Hesthovde. Flott utsikt (nesten kremtopp). Tok med Gyrihovda på vei tilbake. Fantastisk utsikt over Hallingskarvet, Reinskarvet og Hemsedalsfjell og mere til.

Karte    

Fauskofjellet

Datum:
06.06.2021
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
12,5km

Flott fjelltur i sol og litt overskyet vær. Kjørte til Sjåbuvegen, bom kr 50 fra Tunhovdsfjorden. Tenkte å sykle innover Sjåbuvegen, men når vi så hvor bratt det var ble det besluttet å gå. Veien fra Sjåbu og innover under kraftlinja hadde nok vært mulig å sykle. Mye tett skog på begge sider av veien. Her trengs det snart rydding fra kraftverket. Kjedelig å gå under kraftledningen i litt over 2,5 km. Fra toppen her er det en flott rødmerka sti til toppen. Fint terreng, flott utsikt. En kremtopp.

Karte    

Åkrefjell

Datum:
05.06.2021
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
8,9km

Karte    

Åkrefjell

Datum:
02.06.2021
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
8,8km
Karte    

Åktrefjell

Datum:
01.06.2021
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
8,1km
Karte    

Vestre Kalvehøgda

Datum:
29.05.2021
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
9:01h
Entfernung:
23,9km

En drømmedag på fjellet ! Kjørte opp fredag kveld og overnatta i telt for komme tidlig av gårde. Et par turkompiser hadde andre gjøremål eller var skada så det var litt kjipt å gå aleine. Men det viste seg å være en fordel. Sol fra skyfri himmel og helt vindstille selv på 2200 m. Utrolig. Litt sugende føre med sol og varmegrader, men det gjorde ingen ting. Dagen var så fin at det var bare å bruke hele dagen. Sjelden en får en en slik anledning. Det var tungt opp bakkene, og trodde vel først at dette ikke var mulig, men plutselig ved 14 tida var jeg faktisk på Vestre Kalvehøgda. En dame skjønte hintet om at jeg kanskje hadde svetta mye og gav meg en ekstra porsjon vann. Masse hyggelige turfolk denne dagen. Gikk faktisk sammen med andre hele tiden uten å skravle for mye. >>>