Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Ebbestad-Sønstebyåsen

Datum:
26.03.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,4km

Kjørte til øverst på Ebbestad i en rundkjøring på slutten av veien. God plass for en bil midt i rundkjøringen. Begynte å gå turstien, men den gikk tydeligvis feil vei. Husket Otto sin beskrivelse om stien bak husene. Gikk bak husene, og der var det en utydelig sti, og kom ned til et kryss der det gikk en sti over bekken. Tok så til venstre opp bakken. Godt hjelp av Otto's beskrivelse. Deretter bar av gårde på en umerket, men god sti på høydedragene opp til toppen. Gikk videre denne stien fordi den dreide tilbake igjen. Ble etter hvert forbikjørt av an sykkel i et bratt heng!!!. Dreide i bekkefaret til venstre for å komme ned til en merket rasteplass. Den var på ei myr, men det ble matpause på en berg knast like ved. Fin skogstur, men lite utsikt (fjordgløtt av og til).

Karte    

Høgåsen

Datum:
26.03.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,1km

Starta med litt is på veien etter tømmerkjøring i vinter. Men, etter hvert ble det fint å gå og all snø og is borte. Bortom høyeste punktet og tilbake til utsikten. Fantastisk utsikt utover Sandebukta, Oslofjorden og Drammensfjorden - 280 grader.

Karte    

Åkrefjell rundt

Datum:
12.03.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
17,8km
Karte    

Liaset

Datum:
11.03.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
27,4km

Fin skitur med trikkeskinner. Temp fra -10 til +1. Rolig skitur i delvis sol☺

Karte    

Lier, kanada

Datum:
04.03.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
23,9km

Kjørte til Kanada i Lier for å finne ei fin skiløype. Det var det - fine spor, nok med snø og 0 til +1 grad. Gikk bra med blå swix fra 0 til -2. Fine spor. Slak oppoverbakke til lyslinja, så relativt flatt. Flott område å gå på ski.

Karte