Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Dalavarden i Etnedal fra NV

Datum:
21.05.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,8km

Omtrent helt bart. Sykkel inn til Kristofferdalsætra.

Karte    

Med kasse til Puttekollen

Datum:
20.05.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,2km

Ny bomautomat satt opp.

Karte    

Skitur til Spåtind m kasse

Datum:
19.05.2017
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
13,3km

Flomstore bekker, barmark, råtten snø; krevende føre.

Gjesvalåsen

Datum:
09.05.2017
Tourcharakter:
Fahrradtour gemischt
Entfernung:
1,1km
Karte    

Sæteråsen i Svelvik

Datum:
09.05.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,4km

Starta fra parkeringa på Skalland. Det ble en svært rolig tur, da formen var ille i dag. Gikk mest fordi jeg med denne turen ville runde 50.000 pf-meter i 2017.

Karte    

Sirikjerke med Øyvind Brekke

Datum:
08.05.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,3km

Sirikjerke ved Konnerud - siste Buskerud pf>500m

Datum:
08.05.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,2km

Endelig ble det tid til Sirikjerke og fullføring av lista med Buskerud pf>500 m. Betalte i bommen ved Hagatjern og durte opp til p-lomma. Flott vær, men vind - ikke noe snø. Hadde med en liten håndsag til enkel stirydding, og fikk bruk for den noen steder i starten. Noe vått et par steder høyere opp. På toppen fikk jeg melding om at Øyvind Brekke var underveis, så da gikk jeg rett ned igjen, og kjørte og hentet han ved bommen.

Karte    

Kjøsterudjuvet, Drammen - kul tur

Datum:
08.05.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,6km

Har lenge hørt om at dette skal være en fin tur, og forventningene ble innfridd! Kort på vei inn mot utløpet av juvet, der jeg fulgte sti (ikke den merka) i venstre kanten av juvet oppover. Tok mange avstikkere til kanten, og kikket ned. Tidvis må det da være opp mot 30 meter ned i juvet! Møtte stor orm, også, antakelig buorm (?): Så stiger nedi juvet, og skjønte man kunne gå nedi der! Aha, Andersen, ny plan: Ta juvet ned. I øvre del var stien tydelig og lett å finne ned i juvet, men ikke skiltet. Antakelig fordi "alle" går juvet OPP, og ikke ned slik som meg. Jeg ble våt ned den øverste stigen, og var spent på om det ble verre. Det gjorde det ikke, og det ble en artig vandring nedover et vilt landskap. Merkelig at man kan gå slik så tett innpå en storby! Turen anbefales >>>

Skimten i Drammen - siste pf-100-topp her

Datum:
08.05.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
10,4km

Etter en del klunder fant jeg rett vei opp Underlia. Det sto noe om bomvei, men jeg så aldri noen bom eller betalingskasser...(?) Sykla lett inn til Tverken, og derfra ble det fottur i lett terreng. Flott vær, men ganske mye vind. Tok en god pause i sola i le av knausen på toppen, før retur samme vei. Så ut til å være fint skiterreng her oppe, og sikkert lagt til rette med gode løyper.

Karte    

Gjesvalåsen ved Sundvollen

Datum:
07.05.2017
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
1,2km

Kjørte E16 og tok med meg denne i forbifarten. Vei omtrent opp til toppen. (Ingen bom eller advarende skilt med tanke på å kjøre helt opp, men det er smalt og siste bakken er meget bratt.)

Karte