Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Lieblingsgipfel

Trongedalsnuten - toppen av Åmli

Datum:
05.06.2022
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
15,6km

På tur til Trongedalsnuten for andre gang. Lang og tung tur, men flott terreng og nydelig vær. Kjørte fra Birkeland mot Åmli, forbi Åmli sentrum og tok av mot Gjøvdal. Kjørte ca 3 mil. Et skilt ved veien forteller at her starter turen til Trongedalsnuten. Veldig bratt og tung start, på toppen flater det mer ut. Vi fulgte blåmerket løype til stidele, tok rute nr. 1 inn til Trongedalsnuten. Denne er nok både tyngre og mer kupert enn rute nr. 2 som vi tok tilbake. Gikk sammen med Erlingandreas (Erling Risøy) , mamma Ragnhild og Trond. En koselig dag!

Karte    

Oddevasshei og Venehei - toppen av Hægebostad og Kvinesdal

Datum:
29.05.2022
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
24,8km

Fin fjelltur i Agder. Oppholdsvær, men sola som var meldt viste seg aldri. Vi parkerte ved Knaben kapell og gikk derfra. Fulgte stien til Knabenrøysa et godt stykke før vi tok av stien og ut i terrenget til Oddevassheia. Gikk ned så vi traff stien akkurat på Knabenrøysa og fortsatte på sti og merka løype et stykke til før vi tok av til Venehei. På vei opp til Venehei kom vi litt ut av sporet vi fulgte og traff tilfeldigvis på en stor varde med postkasse og bok. I boka ble det bedt om at de få som besøkte denne navnløse toppen på 949,9 moh sendte en tekstmelding til grunneier. Det var bare tre før oss som hadde vært der i løpet av det siste året. Fin og lang tur!

Karte    

Jonsknuten - toppen av Kongsberg

Datum:
18.05.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,1km

Kort og grei tur når man kjører til Knutehytta og parkerer på parkeringsplassen like ved. Sti hele veien til topps.

Karte    

Jøkulrunden - toppen av Ulvik og Eidfjord

Datum:
17.05.2022
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
22,3km

Tok toget til Finse og overnattet fra 16.-18.mai på Finsehytta. Feiring av 17.mai med nasjonalsang, flaggheising, god mat, skyfri himmel, 5 varmegrader og vindstille. En strålende dag, møte med to kjendiser :-), to kommunetopper og skitur i et flott landskap. Kan nesten ikke bli bedre. Erlingandreas (Erling Risøy) gikk i bunad, men jeg holdt meg til skitøyet. Jøkulrunden var kvistet og det var lett å finne veien helt rundt. Måtte bare ta noen små avstikkere fra løypa for å komme på begge toppunktene.

Karte    

Brånafjell - toppen av Sandefjord

Datum:
15.05.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,8km

Stor grei parkeringsplass med plass til stort innrykk av biler. Greit å gå, delvis skogsvei og ellers stort sett sti hele veien fram.

Karte    

Rakke sikteskive

Datum:
07.05.2022
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
0,9km

Kort og enkel tur innom Rakke sikteskive på vei til Oslo.

Karte    

Vardeheia, Birkenes

Datum:
01.05.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
1,9km

Kort og grei luftetur på tampen av helga. Nokså bratt og ulendt vei til topps.

Karte    

Hiis utsikt vest - toppen i Raet nasjonalpark

Datum:
30.04.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
1,2km

Kjørte E18 mot Arendal og tok av til Nedenes. Fulgte skilting mot Nedenes skole og parkerte på parkeringsplassen til skolen. Kort og kjapp tur. Tok med Nedenestoppen i samme slengen.

Karte    

Gråskollheia og Himmelriksfjell, Birkenes

Datum:
30.04.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
6,7km

Gikk først til Gråskollheia. På returen prøvde jeg meg på en annen rute, men denne ble fryktelig bratt. Kom ned på veien og fortsatte til Himmelriksfjell. Litt bratt og kronglete å komme opp, men flott på toppen med fin utsikt.

Karte    

Røvarden, Lillesand

Datum:
23.04.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,4km

Fin og kort spasertur til Røvarden. Greit å finne fram, vei og sti hele veien.

Karte