Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Lieblingsgipfel

Ljomsnuten, Valle

Datum:
31.05.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
17,3km

Med Helga og Jorunn til Ljomsnuten i Valle. Kjørte fra Helgas hytte på Brokke til endes på veien ved Gjerdestøyl. Stien mot Ljomsnuten var av litt varierende kvalitet, men i perioder grei å finne. Første del av turen i skog, men etterhvert som vi kom opp i høyden ble det flott terreng. Mange støyler og jakthytter underveis. Siste stykke mot toppen var det både blåmerket og tydelig sti. Nydelig utsikt på toppen, der vi blant annet kunne se Gaustatoppen i det fjerne.

Karte    

Ola Narr, Oslo

Datum:
27.05.2025
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
1,2km

Kort og grei formiddagstur.

Karte    

Stensparken, Oslo

Datum:
26.05.2025
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
3,9km

Etter en lang konferansedag var det godt med en luftetur før middag og samling igjen. Gikk til Stensparken og fant de to toppene Blåsen og Korpehaugen, i tillegg til en tur bortom den fine kirka Fagerborg.

Karte    

Stord topp 8

Datum:
25.05.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
19,6km

Bortsett fra opphold en kort stund helt i starten var dette en våt tur. Løypa og arrangementet var flott men været elendig. Godt merka løype hele veien. Vi var etter hvert søkk våte og ganske kalde. Slutten fra Stovegolvet og ned var drøy. På hytta på Stovegolvet serverte de vafler og varm saft og det gjorde godt før siste etappen. Jeg, Erlingandreas (Erling Risøy) og Helga var glade da vi kom i mål. En varm dusj og tørre klær gjorde godt. Et eller annet har skjedd med tracingen fra Stovegolvet og et stykke mot mål, her er det bare blitt en helt rett strek, mens vi i realiteten fulgte løypa hele veien. Turen er derfor noe lengre enn det som fremkommer her. Det er nok også noen få ekstra høydemeter enn det som fremkommer.

Karte    

Tveitaslottet, dagsturhytta i Fitjar

Datum:
24.05.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,8km

Godt merket sti hele veien opp til Tveitaslottet.

Karte    

Loddo - toppen av Austevoll + dagsturhytta i Austevoll

Datum:
24.05.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,4km

Endelig kommunetopptur igjen etter nesten et års pause. Min kommunetopp nr. 80 i boks! Vi tok ferga over til Austevoll fra Stord og kjørte til parkeringsplassen for Loddo. Veldig grei og godt merket sti helt til topps. Dagsturhytta Aldesi ligger like før toppen. Flott utsikt fra både kommunetoppen og dagsturhytta.

Karte    

Røyåsen, Kristiansand

Datum:
10.05.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,6km

En tur for de helt spesielt interesserte! Første del av turen gikk på grei skogsvei og deretter et kort stykke på sti som stort sett var grei å komme fram på. Noe toppebrekk og velta trær innimellom. Etterhvert gikk jeg av stien og gikk i retning mot toppen. Kratt og ulendt og mye toppebrekk gjorde det til en skikkelig bushe-tur. Ikke spesielt fint terreng og toppen var omtrent like tilgrodd som turen. På tilbakeveien gikk jeg en litt annen vei med mer sti. Returen ble derfor enklere. Da jeg kom tilbake til bilen oppdaget jeg at det hadde vært betydelig kortere og sikkert også enklere å startet i nærheten av Fjellskår. Drikkeflaska mi hadde jeg også mista underveis. Sikkert i en av skrentene jeg måtte skli utfor. Uansett er dette en tur og et sted jeg ikke skal tilbake til.

Karte    

Agderleden, Oddernes - Søgne gml kirke, etappe 3

Datum:
10.05.2025
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
5,7km

Siste etappe startet ved Volleberg. Ny flott etappe med godt innhold, der vi endte opp i Søgne gamle kirke. Avsluttet med pilgrims-/nattverdgudstjeneste i Søgne gamle kirke.

Karte    

Agderleden, Oddernes- Søgne gml kirke, etappe 2

Datum:
10.05.2025
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
3,7km

Vi parkerte på øverste parkeringsplassen ved Kjærrane og gikk til Farvannet. Nydelig og rolig vandring. På Farvannet ble vi hentet av minibuss og kjørt til neste etappe.

Karte    

Agderleden, Oddernes - Søgne gml kirke, etappe 1

Datum:
10.05.2025
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
0,5km

Pilgrimsvandringen denne dagen var delt inn i tre etapper. Vi startet med en nydelig morgensamling i Oddernes kirke. Herfra kjørte vi i biler til Kjærrane, der neste etappe startet.

Karte