Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Lieblingsgipfel

Dyblemyrheia, Birkenes

Datum:
25.07.2024
Entfernung:
3,4km

Karte    

Galtetjønnåsen, Birkenes

Datum:
24.07.2024
Entfernung:
2,1km

Karte    

Nyhusfjella, Birkenes

Datum:
24.07.2024
Entfernung:
1,2km

Karte    

Sæbyggjenuten - toppen av Bykle og Agder

Datum:
20.07.2024
Entfernung:
25,9km

Jeg og Helga guidet denne turen til Sæbyggjenuten i et nydelig sommervær. Hele 66 møtte opp for å være med og 62 kom seg til topps! Vi gikk i nesten samme spor som vi gikk i på ski forrige gang vi var på Sæbyggjenuten. Tungt og langt men veldig flott!

Karte    

Fra Uppstad til Berg, Valle

Datum:
18.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
17,9km

Nydelig tur fra Uppstad til Berg. Jeg og Helga var turguider for Vennesla turstigruppe og vi var tilsammen 38 personer som gikk denne turen.

Karte    

Sveigen, Haukeli

Datum:
16.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
7,4km

Turen kan startes fra flere steder men vi kjørte forbi Haukeliseter fjellstue og tok av E134 like før Haukelitunnellen på høyre side av veien og kjørte gamle E134 et kort stykke til parkingslomme på venstre side av veien. Vi fulgte delvis sti og delvis varding og fant greit fram til Sveigen etter ca. 2 timers gange. Det var ganske surt og kaldt på toppen så der ble det rask fotoseanse og registrering i toppturboka før vi begynte på turen tilbake. Vi var godt fornøyd med sporvalget og startstedet. Tror dette er en av de enkleste måtene å komme til Sveigen på. Nydelig terreng innover mot toppen!

Karte    

Kistenuten og Kisteenden, Haukeli

Datum:
15.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
17,9km

Flott fjelltur med alle typer vær. Startet fra Kjela p-plass og sparer noen kilometer på å gå helt fra Fjellstua. En del snø i fjellet fremdeles men snøen bar og var dermed god å gå på.

Karte    

Hovdenuten, Bykle

Datum:
14.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,0km

Rundtur til Hovdenuten og Hovdenut dagsturhytte med Erlingandreas (Erling Risøy) .

Karte    

Berdalsnuten, Bykle

Datum:
13.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
3,3km

Parkerte på DNT-parkeringsplass for Berdalsbu og gikk gjennom bommen og innover i hyttefeltet på privat vei. Fulgte veien til jeg hadde Berdalsnuten i nokså rett linje på venstre side og gikk innover og oppover i terrenget. Fant innimellom spor av gammel sti. Fin utsikt fra toppen i flere retninger.

Karte    

Myrbergknipen, Birkenes

Datum:
11.07.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,1km

Parkerte på parkeringsplassen for løype til Heimdal og Trotto. Gikk videre på vei/skogsvei/sti mot Heimdal og tok av i terrenget til Myrbergkniben. Tilbake på stien igjen og fortsatte et stykke mot Heimdal. Jeg gikk tom for strøm på telefonen i det jeg snudde, men fulgte merka løype tilbake.

Karte