Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Lieblingsgipfel

Filefjellstuene

Datum:
14.07.2025
Tourcharakter:
Autotour
Karte    

Blandet spaser- og båttur fra Mogen til Skinnarbu parkering

Datum:
14.07.2025
Entfernung:
40,5km

Retur fra Mogen til bilen som var parkert ved Skinnarbu parkeringsplass. Ca. 3 kilometer å gå langs vei, deretter båten over Møsvatn. Litt regn i lufta men ellers fin tur.

Karte    

Badeplassen ved Mogen

Datum:
13.07.2025
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
1,6km

Nydelig med et bad etter å ha gått til Hyttenutan.

Karte    

Hyttenutan

Datum:
13.07.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
5,5km

Etter å ha satt fra oss bagasje på Mogen gikk vi den anbefalte toppturen til Hyttenutan. Bratt oppover men flott på toppen.

Karte    

Fra kaiplass til Mogen

Datum:
13.07.2025
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
3,0km

På grunn av lav vannstand kunne ikke båten kjøre helt inn til hytta og vi måtte gå langs vei i ca. 3 kilometer. På tur med Erling, Inger Lise, Audun, Hjørdis og Kjell.

Karte    

Gråsteinsnosi og Tjørnbrotbu med Vennesla turstigruppe

Datum:
12.07.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
21,5km

14 deltakere på tur med Vennesla turstigruppe på denne sommerens andre av våre guidede turer. Nydelig vær og en flott dag. Start fra hytta og gikk via badeplassen og militærveien opp itl Emilsbu der vi hadde første pause. Videre til Jøssingbu og deretter opp på Gråsteinsnosi. Fra Gråsteinsnosi til Tjørnbrotubu der vi hadde dagens hovedpause. Bading i badekulpen på Nordli på hjemveien.

Karte    

Ljomsnuten i Valle med Vennesla turstigruppe

Datum:
10.07.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
24,4km

Sporingen stemmer ikke helt. Fikk ikke startet turen helt fra begynnelsen og hadde kjørt et lite stykke på riksvei 9 før sporingen ble stoppet. Turen er ca. 17 km og ca 750 høydemeter. Den første av de to Setesdalsturene som jeg og Helga guider i regi av Vennesla turstigruppe denne sommeren gikk til Ljomsnuten i Valle. 50 personer dukket opp og vi hadde en flott tur i nydelig vær. God stemning og mange takknemlige og blide mennesker. To av deltakerne syns det ble for hardt å gå hele veien og stoppet underveis. Resten ble med helt opp. Litt kjedelig start på denne turen, men når man kommer opp i høyden er det flott høyfjellsterreng.

Karte    

Tretoppveien i Fyresdal

Datum:
08.07.2025
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
3,3km

Tretoppveien i Fyresdal i Hamrane aktivitespark. Et imponerende anlegg med mange forskjellige aktiviteter for både voksne og barn. En veldig koselig og innholdsrik dag med Via ferrata, tretoppvei, bading, sykling, grilling og kos.

Karte    

Via Ferrata, Fyresdal

Datum:
08.07.2025
Tourcharakter:
Klettersteig
Entfernung:
3,3km

Via Ferrata med Ann Irene, Magnus, Torjus og Isabelle. En grei løype beregnet på barn fra 7 år og oppover. Gøy aktivitet for både store og små!

Karte    

Murtedalen med mer med Villvinene

Datum:
07.07.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
11,6km

På leit etter Murtedalen ble det litt feilgåing, en tur oppenom Slettehei gjennom tunellene og litt av hvert annet. En god og fin tur.

Karte