Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (16)
- Expedition (7)
- Kayaking (9)
-
Andere Wintertour (63)
- Schneeschuhtour (61)
- Ski alpin (2)
-
Fahrradtour (430)
- Fahrradtour Gelände (82)
- Fahrradtour Straße (11)
- Fahrradtour gemischt (136)
-
Fahrzeugtour (31)
- Autotour (4)
- Motorradtour (27)
-
Fußtour (1248)
- Bergtour (517)
- Jogging (48)
- Spaziergang (2)
- Wanderung (485)
-
Klettern (3)
- Eisklettern (1)
- Klettersteig (2)
-
Skitour (392)
- Langlauf (6)
- Randonnée/Telemark (180)
- Tourenskilauf (204)
Peakbookfreunde




Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Leinetoppen
- Datum:
- 12.05.2019
- Tourcharakter:
- Motorradtour
Da satte jeg kursen mot dagens fjerde stopp, Leinetoppen. Her kunne jeg kjørt nesten helt opp, så det ble bare noen ti talls meter å gå fra der jeg parkerte.
Østerhogna
- Datum:
- 23.03.2019
- Tourcharakter:
- Motorradtour
- Tourlänge:
- 8:04h
I helgen skulle FAH og jeg bli med NEO og PHH til Sverige for å kjøre snøscooter. På fredag lesset vi opp lånt grom pickup og 2 tilhengere, med til sammen 4 stk YAMAHA snøscootere, og satte kursen mot Gørdalen backcountry hvor vi hadde bestilt et 4 manns rom for helgen.
På lørdag dro vi ut på langtur, og passerte da rett under Østerhogna. Det var kjørt på masse scooterspor opp på toppen, så da ble vi enige om å ta en avstikker opp dit, så fikk jeg meg en topptur også denne helgen.
Dessverre klarte jeg å stoppe GPS klokka et par ganger, så rundturen er ikke logget helt komplett. Vi kjørt imidlertid 25 mil tilsammen på lørdag.
Pickupen, tilhengeren og 2 stk snøscootere hadde jeg lånt av NTK på Autocenteret AS
Kråkhugukampen
- Datum:
- 23.06.2018
- Tourcharakter:
- Motorradtour
På tur hjem går veien forbi Kråkhugukampen, og der går det bilvei helt opp på toppen. Jeg bestemte meg derfor å avslutte dagen med en lettvinn bestigning av en "rødtopp". Jeg synes det er veldig moro å kjøre på slike dårlige grusveier med motorsykkelen, så det ble en fin avslutting å kjøre opp, og ikke minst å få litt skikkelig utsyn etter å ha drevet og rotet hele dagen på små skogstopper.
Alt i alt ble det en fin dag på tur, selv om de fleste toppene ikke var rare greiene. Jeg har imidlertid bestemt meg for å besøke alle topper med PM>50 meter i alle nabokommunene til Lillehammer, og har nå kun igjen Nordre Land lista.
Storhorta
- Datum:
- 30.07.2017
- Tourcharakter:
- Motorradtour
- Tourlänge:
- 0:44h
Da bar ned nedover skogsbilveiene og så videre sørover hovedveien, hvor jeg etter noen kilometer svingte av mot Storhorta. Veien er stengt med bom, så det var liten sannsynlighet for at jeg skulle møte noen, så da gikk det å legge inn en sladd i en sving her og der.
Da ble det en lang kjøretur hjem, hvor mesteparten av turen gikk på grusvei.
Skriduhaugen
- Datum:
- 18.02.2017
- Tourcharakter:
- Motorradtour
- Tourlänge:
- 4:21h
I dag ble jeg med NTK til fjells for å gjete rein noen dager. Været var ikke helt bra, da det blåste sterkt selv på Bøverkinnhalsen, og skydekket lå lavt og dekket de høye toppene. Vi valgte likevel å ta en tur til fjells for å se etter reinen. Det ble en tidvis flott tur, og det var mildt i været, så da gikk det greit. Vi fant imidlertid ikke noe rein i dag, og pga været og lite snø, valgte vi å rusle tilbake i eget spor. Jeg rakk imidlertid et raskt besøk opp på Skriduhaugen før vi returnerte.
Det ble 81 km og 3450 høydemeter
Kråkhugukampen
- Datum:
- 15.10.2016
- Tourcharakter:
- Motorradtour
- Tourlänge:
- 0:03h
- Entfernung:
- 0,1km
I dag var det dagen for å avslutte Gjøvik pm>50 m lista. Jeg så på yr.no i går at det skulle bli sol og varmegrader litt ut på dagen, så jeg gledet meg til en fin tur. Jeg tenkte at i dag kunne jeg ta sesongens siste motorsykkeltur. Det var overskyet fra morgenen av, men jeg startet sykkelen og kjørte sørover mot Vingrom. Da fikk jeg meg en skikkelig overraskelse, siden uværet stod som en vegg sørover. Etter en rask vurdering bestemte jeg med for å fortsette, og det ble en uvirkelig og merkelig tur opp på Vingrom åsen på snøføre. Heldigvis hadde jeg helt nytt knastdekk på bakhjulet, så jeg hadde litt feste, men jeg tok det veldig med ro. Fikk noen blikk fra møtende billister, da de nok syntes det var litt uventa å møte en motorsyklist i snøværet. Oppe på åsen fikk >>>
Kjeldeknatten
- Datum:
- 08.07.2016
- Tourcharakter:
- Motorradtour
- Tourlänge:
- 0:09h
- Entfernung:
- 0,3km
Avsluttet turen i Valdres for denne gangen med en kjøretur opp på Kjeldeknatten. Med sin svære antenne ser man denne toppen fra nesten alle andre topper i området, og jeg tenkte det var greit å avslutte her. Sist jeg var her logget jeg ikke med GPSen da det kun er noen få meter å gå bort til toppunktet. For dokumentasjonen sin del logget jeg sporet denne gangen.
Så bar det hjemover til 3 tøffe uker på jobb i ferieavviklingen, før det blir mer ferie i August
Ålfjell
- Datum:
- 27.09.2015
- Tourcharakter:
- Motorradtour
Da bar det over dalen og opp på Ålfjell. Det ble en lett bestigning da jeg kunne kjøre forbi bommen og helt til topps. Mye folk ute i finværet også i dag, og det var riktig folksomt på toppen.
Kjeldeknatten
- Datum:
- 25.09.2015
- Tourcharakter:
- Motorradtour
Dette ble dagens siste topp. Kunne kjøre motorsykkelen helt opp til masta og da ble det ikke lange biten bort på toppunktet.
Antenna var imponerende høy
Grind og sti mot toppen
Benker like ved toppunktet
Sola gikk ned mens jeg var på toppen
Nordhue
- Datum:
- 25.08.2015
- Tourcharakter:
- Motorradtour