Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Prestkampen mf

Datum:
08.01.2017
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
20,0km

Værmeldingen lovet kun 3 minusgrader og mye sol på fjellet i dag. Til tross for at det også var spådd en del vind, tok jeg turen til Skeikampen. Startet også denne gangen med å ta heisen opp. Imidlertid var det nå så lite snø, at løypa oppe på fjellet ikke var preparert. Jeg fikk derfor finne mitt eget spor mot Prestkampen. Selv om det var lite snø, var det helt greit å gå. Stort sett var det isete snø med veldig god gli, og så lå det myk fokksnø på steder som var i le for vinden. Det var veldig greit å kunne gå stigningene i myk fokksnø, så ble det ikke så slitsomt med å jobbe for å finne feste for stålkantene. Oppe på Gråkampen tok vinden skikkelig, og jakkehetta blåste av hodet stadig vekk. Når jeg snudde mot Slagsfjellet ble jeg lei av å kjempe i vinden, og >>>

Karte    

Nevelfjell mf

Datum:
07.01.2017
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
21,7km

Dert var spådd fint vær, men minus 9 grader og 7 meter i sekundet på formiddagen, så det gjaldt å kle seg godt i dag. Mye folk i løypene, men jeg så bare en annen person som gikk på topptur. Toppen av Nevelfjell og mot hytta . Toppen av Nevelfjell og mot toppvarden .

Karte    

Kinnkjølen

Datum:
06.01.2017
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
0:56h
Entfernung:
3,8km

Jeg tok en avspasseringsdag i dag, og etter en lat formiddag fikk etterhvert somlet meg avsted på en liten tur. Gradestokken viste minus 14 grader, så jeg vurderte det dit at det fikk bli en rolig kort tur. Satte kursen over elva og opp til Kinna. Det viste seg at vegen var brøytet helt opp, så da ble det ikke lange turen for å komme til toppen.

Karte    

Balbergkampen

Datum:
03.01.2017
Entfernung:
6,5km

Treningstur i høyden. Luften nede i Lillehammer var så forurenset i dag at det var godt å komme ut av byen for å trene.

Karte    

Balbergkampen

Datum:
01.01.2017
Entfernung:
4,2km

I ettermiddag ble det en trimtur til Balbergkampen for å markere starten på det nye turåret.

Karte