Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (17)
- Expedition (7)
- Kayaking (10)
-
Andere Wintertour (63)
- Schneeschuhtour (61)
- Ski alpin (2)
-
Fahrradtour (433)
- Fahrradtour Gelände (83)
- Fahrradtour Straße (12)
- Fahrradtour gemischt (138)
-
Fahrzeugtour (31)
- Autotour (4)
- Motorradtour (27)
-
Fußtour (1260)
- Bergtour (524)
- Jogging (48)
- Spaziergang (2)
- Wanderung (490)
-
Klettern (3)
- Eisklettern (1)
- Klettersteig (2)
-
Skitour (392)
- Langlauf (6)
- Randonnée/Telemark (180)
- Tourenskilauf (204)
Peakbookfreunde




Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Montana Igueque
- Datum:
- 10.11.2018
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 0:20h
- Entfernung:
- 1,1km
Her var det parkeringsplass ved turstart. Jeg fulgte en grusvei i starten, men den gikk ikke til toppen, så da ble i det å ta av veien og gå den korte turen opp i terrenget.
Montana Grande
- Datum:
- 10.11.2018
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 2,0km
Det ble over 5 mil å kjøre bort til neste topp, men det var motorvei med fartsgrense på 120 km timen, så det gikk kjapt. Kunne parkere der stien startet, og det ble en hard tur opp i løs grus og sand. Det blåste frisk og vinden kjølte greit ned en varm kropp i denne tunge motbakken
Roque del Conde
- Datum:
- 10.11.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 6,5km
I dag ble GO igjen på hotellet, så jeg kunne kjøre på med nye topper. Først ble et Roque del Conde, som jeg hadde spart for ta ta sammen med GO, men hun var fornøyd med turer nå, så da gikk jeg den alene. Startet med å gå gjennom noe gater bort til sti start, og deretter var det merket og skiltet sti
Montana de la Botija
- Datum:
- 09.11.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 2:04h
- Entfernung:
- 6,5km
I dag kjørte vi opp i fjellene for å gå opp på Montana de Guajara som ville være en fin tur for GO. Ved turstart stod det imidlertid mange fortvila fjellvandrere, og det viste seg at fjellet var stengt for turgåere 3 dager i uka på grunn av kaninjakt. Jeg sa til GO at vi bare skulle gå likevel, men hun ville ikke være med på å bryte forbudet, da alle de andre snudde.
Vi kjørte derfor nedover igjen og tok heller et par småturer på hjemturen. Også ved turstart her stod det at fjellet var stengt, men her var det mange andre som ga blaffen og gikk likevel, så da tok også vi sjansen.
Montana del Cascajo
- Datum:
- 09.11.2018
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 0:42h
- Entfernung:
- 2,9km
Vi kjørte et lite stykke nedover i skogen før vi stoppen for en liten tur til. Vi gikk inn grusveien og jeg tok en tur opp på toppen mens GO gikk litt videre innover veien.
Vi avsluttet med denne turen og kjørte heller ned igjen for å bade i havet på ettermiddagen
Montana de Guama
- Datum:
- 08.11.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 3,5km
For å nå dagens siste topp måtte jeg kjøre nedover i lanskapet mot Tamarimo hvor det starter en sti opp til Montana de Guama. Dette ville bli dagens bratteste fjell.
Jeg ga meg med denne siste toppen og dro tilbake til hotellet for å bade i havet sammen med GO nå når vi endelig hadde fått skikkelig finvær.
Montana Bilma
- Datum:
- 08.11.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 6,9km
Dagens neste topp lå ikke langt unna, og jeg så i ettertid at jeg kunne gått ditt fra dagens første turstart. Jeg valgte imidlertid å kjøre ned igjen til Santiagio del Teide for å ta en liten vei inn mot toppen. Jeg lot meg imidlertid skremme av innkjøring forbudt skilt og informasjon som jeg tolket til at dette var en slags nasjonalpark. Jeg parkerte derfor bilen og gikk innover, og ble etterhvert kjørt forbi av flere biler, både lokal og turister. Innerst i vegen var det en stor parkeringsplass, så her var det fritt frem å kjøre inn selv om skiltingen sa noe annet.
Montana Tamaseche
- Datum:
- 08.11.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 1,0km
I dag ble det tur på egen hånd igjen, og jeg kjørte også i dag opp mot Santiagio del Teide for å bestige 3 småtopper i området.
Barcan
- Datum:
- 07.11.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 3,2km
Etter en bedre lunsj nede i dalen satte vi kursen tilbake opp mot skaret hvor stien til Baracan tar av. Her var det heldigvis en parkeringsplass ledig. Vi kunne følge en lettgått sti borover den forrevne fjelryggen hvor man skulle tro det ikke var mulig å ta seg frem. Siste biten fra der stien opp til toppen tok av fra hovedstien, var det litt mer rufsete å gå, men ikke noe problem.
El Mocanito
- Datum:
- 07.11.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,4km
I dag ville GO bli med på tur, så da måtte jeg finne litt mer atraktive turer enn det jeg drev med i går. Vi tok bilen og kjørte opp mot de spektakulære fjellene vest for Santiagio del Teide hvor jeg hadde sett meg ut en fin tur. Vi kunne følge en oppmurt sti opp og ned den taggete fjellryggen bort mot denne spektakulære toppen.
Dette er nok den flotteste fjellturen jeg har gått på Tenerife og kan sterkt anbefales. Vær imidlertid klar over at det er svært begrenset med parkeringsplasser ved turstart, så her bør man være tidlig eller sent ute om man skal få parkert.