Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Fußtour (57)
-
Klettern (3)
- Alpinklettern (2)
-
Skitour (85)
- Randonnée/Telemark (73)
- Tourenskilauf (12)
Peakbookfreunde
Sillikampen
- Datum:
- 17.06.2018
- Entfernung:
- 1,8km
Av de enklere toppene like ved veien. Skodde på toppen så da slapp vi ihvertfall å se Kvam ;)
Rusletur til kjente, kjære, klassiske Mukampen
- Datum:
- 16.06.2018
- Entfernung:
- 13,9km
Etter å ha vært vertskapet i Bjørnhollia bekjempelig med å smake gjennom sommerens vinkart dagen før, ble det en klassisk stuttreist tur i dag... Mukampen er aldri feil :)
Blåhøe og Sekken
- Datum:
- 03.06.2018
- Entfernung:
- 11,8km
Våkna i teltet ved Ytterdalssetra til nok en strålende dag. Vurderte å gå på Storbrahøe, men usikkert om vi kom over Leira - så vi fant ut at vi skulle ta noen Lomstopper i stedet.
Kjørte inn til Høydalsvatnet, hvor vi traff lokalkjente. Dette sparte oss for mye plunder. Vi fikk god vegbeskrivelse. Forbi bommen, parkere i svingen og følge stien. Holde til venstre for den store steinen og etterpå til venstre for einekjørr (et høgt et). Vi rota litt ved einekjørret, men fant etter hvert en varde. Tydelig råk til vi kom opp og ut av skogen. Her såg vi ikke at stien svingte til venstre, så vi fulgte et annet råk rett fram. Det munna ut i intet. Lette litt, før vi på ny såg vardene.
Bratt og VARMT, men godt terreng å gå i. Vi runda Blåhøe på østsida, med kurs mot Sekken. >>>
Storgrov
- Datum:
- 02.06.2018
- Tourcharakter:
- Alpinklettern
- Tourlänge:
- 10:00h
- Entfernung:
- 15,6km
Hurra!!! Finvær, rett fra skisesong til "skosesong" og tørt fjell :) Storgrovtraversen var helgas masterplan. Vi reiste til Leirdalen fredag etter jobb. Fant en flott teltplass litt øst for Ytterdalssetrene (rett ved bekken ;)). Sol til langt på kveld.
Våkna i teltet litt før sju - veldig varmt allerede da. Vi trodde ikke sola kom her så tidlig, men der tok vi altså feil... Etter litt somling og morgenstell, braska vi oss oppover lia bak setrene. VARMT!! og det klokka åtte... Sekretæren hadde et svare strev. Blir svimmel og uopplagt av varmen. Hadde sikta oss inn mellom to trekruller og under en grusrygg for å slippe mest mulig kjørr. Gikk egentlig veldig fint mht vegetasjon. Kom oss omsider inn til Illåe.
Gikk på høgresida et godt stykke, men hun var stri og ikke til >>>
Tron
- Datum:
- 21.05.2018
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 5,8km
Med litt begrenset tid i dag valgte vi å kjøre til flattron. Fint vær med god utsikt mot Rondane, Dovrefjell og Rendalskjølen.
Galdhøpiggen dagen derpå
- Datum:
- 18.05.2018
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 3:12h
- Entfernung:
- 7,6km
Våkna i teltet til nok en strålende morgen:) Tok det rolig, og labba i veg ca 0930. Galdhøpiggen var første stopp. Først ute i dag, og fikk den "alene" ganske lenge - i motsetning til de som var der dagen før ;) Ikke ei sky!!! Satt lenge og nøt utsikten (og 4G dekning) før vi fortsatte mot Keilhaus og Svellnose. Greifarne topper. Tok oss ned breen fra Svellnose, og tilbake til teltet. Ingen av oss hadde særlig lyst til å forlate det fine været, og fjella - men "pliktene kaller", så det var bare å rive leir. Litt brasking med pulken over barflekkene, men grei retur til Juvass. Tok en kaffe i sola, før vi vendte nesa hjem. Dette var nok, dessverre, sesongens siste skitur. Minker skremmende på snøen, og blir det en varm sommer kommer det til å gå hardt utover >>>
Ymelstind mfl
- Datum:
- 17.05.2018
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 9:05h
- Entfernung:
- 12,6km
Knallvær i vente :) Pulken ble pakka, og kursen satt for Juvass på kvelden 16. mai.
Skremmende lite snø innover mot Styggebrean. Ble litt bæring av pulk og logistikk - men etter en time kunne vi slå opp teltet ved brekanten. Mye skyer, men kunne stundomtil skimte Piggen og blå himmel.
Våkna til knallblå himmel og sol :) For en skue til frokosten som - for en gangs skyld - ble inntatt ute. De første 17. maifarerne passerte på tur til Piggen. Vi labba innover breen ca 0830. Portpiggen første stopp.
Greit ned Porten, men såpass hard snø at vi valgte å ha på stegjern. Hard skare gjorde turen mot foten av Ymmelstind til en lek. På med stegjern igjen. Tok ei lita pause i skaret mellom Ymmelstind og Storjuvtind for å sjå på ruta. Sekretæren såg litt mørkt på det, men vi labba nå >>>
Leirbrean
- Datum:
- 12.05.2018
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 5:17h
- Entfernung:
- 13,0km
Prosjekt vårskitur med Kidza. Boksaveligtalt et prosjekt. To av tre Kidz på langrennski med feller, Turplanleggeren og Sekretæren med slalomski og -sko i sekken. I tillegg til klatreseler, isøkser, stegjern, klær, mat og mye drikke = pakkesler. Heldigvis gikk den største på rando, og de to største hadde egen sekk.
Litt disig ved ankomst Krossbu, men det klarna opp og ble stundom shortsføre. Fin tur over breen i retning Sokse. Vi vurderte snøen opp renna så utrygg at vi ikke tok sjansen sjøl med sele og tau, da kun vi voksne har stegjern. Trøstetur til Bjørnungen. Ble alt i alt en super tur, med perfekt nedkjøring i slush.
Pizza i sola i Lom som avslutning på dagen. Flinke unger :)