Archiv - Nach Datum

Gesammelte Listen

Joggetur I 30 grader ved Norstrand

Datum:
18.07.2025
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
7,3km
Karte    

Ut Memerudalen via Gjendetunga

Datum:
13.07.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
12,2km

Starta dagen med å rive opp teltåpninga for så å skremme en flokk med reinsdyr som vandra 25 meter fra campen. Note to self: Rått skue, med når det er tydelig spor i snøen rett ved, så har du lagt teltet rett i ferdselsåra til reinsdyra. De følger ofte faste tråkk. Videre fikk jeg lært at elva Meru under stor vannføring kun kan krysses to plasser: Enten oppe ved 1680 moh ved breen, eller nede ved 1170 moh, der en ender opp med 4-5 elvekryssinger. Etter to lange dager var det kjekt å bare vandre ut av dalen med god tid. Fant ei rute opp nordflanken av Gjendetunga som ble helgas siste topp.

Karte    

Soloraid rundt Austre Memurudbreen

Datum:
12.07.2025
Tourcharakter:
Hochtour
Tourlänge:
10:00h
Entfernung:
16,1km

Starta 06.30 fra teltet mitt på 1550 moh, med en nesten skyfri himmel og med tidenes værmelding for dagen. Elva Meru hadde allerede begynt å bli stor, så det ble å krysse elva oppe på flata på 1680 moh. Østryggen opp til V5 gikk fint med grad 2 klatring på fast fjell, før jeg gikk for omgåelse på høyre. Jeg klatra utsatt og løst opp på ryggen igjen, der jeg heller anbefaler å følge omgåelse på høyre hele veien opp som ser enklere og fastere ut. Fremme ved V3 så valgte jeg bevist å legge igjen sekken før jeg klyvde opp, sånn at jeg ikke skulle bli frista til å prøve å klatre grad 2/3 ned på andre siden. Her endte jeg opp med å klatre ryggen direkte opp, som ble en del grad 2 klyving, før jeg innså på veien ned at det bare er å holde ned på sydvestsiden istedenfor.

Karte    

Memurudalen dag 1 - Surtningsue +

Datum:
11.07.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
19,7km

La opp til solotur i Jotunheimen for å hamstre 2000-metringer i det som ble en av historiens varmeste dager der oppe. Sekken var pakka lett, rundt 14 kg med mat, klær og alt for overnatting i 3 dager. La igjen all unødvendig vekt på 1600 moh før jeg gikk opp mot Surtningssue. Veien ned fra Blåbreahøe via snøfonner gikk fint og radig. Etablerte deretter camp på en av de få flate flekkene 1550 moh, med nærheten til morgendagens prosjekt: Memurubreen rundt.

Karte    

Pissepause og liten topp

Datum:
10.07.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
0,7km
Karte    

Joggetur

Datum:
04.07.2025
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
10,2km
Karte    

Hasåsen

Datum:
30.06.2025
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
5,8km

Glemte å skru av tracken

Karte    

Ladestien

Datum:
21.06.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
13,6km

Gikk først fra sentrum, satt på track fra Lade

Karte    

Joggetur og trappetrening

Datum:
11.06.2025
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
9,2km
Karte    

Joggetur

Datum:
03.06.2025
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
8,1km
Karte