Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (23)
- Expedition (3)
- Fischen (9)
- Kayaking (9)
-
Andere Wintertour (21)
- Hundeschlitten (2)
- Schneeschuhtour (5)
- Ski alpin (13)
-
Fahrradtour (23)
- Fahrradtour Gelände (2)
- Fahrradtour Straße (13)
- Fahrradtour gemischt (7)
-
Fahrzeugtour (7)
- Autotour (7)
-
Fußtour (429)
- Bergtour (125)
- Glacier travel (2)
- Hochtour (34)
- Jogging (82)
- Spaziergang (26)
- Wanderung (159)
-
Klettern (90)
- Alpinklettern (3)
- Bouldern (6)
- Hallenklettern (2)
- Klettersteig (3)
- Sportklettern (73)
-
Skitour (232)
- Langlauf (99)
- Randonnée/Telemark (105)
- Tourenskilauf (28)
-
Training (10)
- Laufband (9)




Lieblingstouren
- Store Austanbotntind - Første 2K'er
- Farrisvannet på langs - 3 dagers
- Storeslem blant Smørstabbtindan
- Drømmedag over Uranostraversen
- Storen og utforskning på Mitdmaradalsryggen
- Utforskning av Nordenskiöld Land på Svalbard
- Vintertur til Hardangerjøkulen og Hallingskarvet
- Tinderangling i Andesfjellene
- Ekspedisjon Baruntse - Himalaya
Lieblingsgipfel
Grytehovde på Randonee - Med dama på truger
- Datum:
- 18.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 3,2km
Grytehovde er en av favoritturene mine på Randonee i Uvdal, med artig og bratt nedkjøring via elveleie gjennom skogen. Pluss at det er trygg ferdsel mtp. snøskred hele veien. Se ruteanvisning lenger ned. På vei ned kan en velge hvilket elveleie å kjøre ned, men den markert med lilla under er breiest. Ta god fart nederst i elveleiet så en kommer langt på den flate traktorveien, og sving mot venstre og følg gjerdet tilbake til bilen.
Randonee mot Østre Salhovde
- Datum:
- 17.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 3,0km
Kanskje Uvdals snilleste Randotopp
- Datum:
- 14.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 2:00h
- Entfernung:
- 3,4km
Ræpholberget er en snill og kort Randotur, så fremt det er måka bilvei til hyttefeltet, ellers må du gå flatt nesten en kilometer. Følg bekken oppover som vist under, eller hold ryggen hvis det blir tung løssnø å gå i. Toppen gir svært god utsikt, da den er en av de høyere i området. Siste biten opp til toppen er litt bratt og noe skredterreng, men kan enkelt unngås. Foruten starten er nedkjøringa nesten i snilleste laget, anbefales ikke i tung pudder.
Randonee i Rendalen
- Datum:
- 13.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 4,0km
Måtte snu da jeg ikke hadde dagslys til mer kjøring etter endt arbeidsdag.
Kikut og tilbake
- Datum:
- 11.03.2019
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Tourlänge:
- 3:00h
- Entfernung:
- 29,0km
Tredagers fjellskitur på Hardangervidda
- Datum:
- 08.03.2019
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 60:00h
- Entfernung:
- 40,0km
Årets vintertur ble med far ( MikkelsenT (Tron Mikkelsen) og bror på Hardangervidda. Her skulle vi lære hva dårlig vær og for tung oppakning gjør med tempo.
Dag 1 - Haugastøl til Krækkja. Vi hadde pakket pulk og to storsekker for sikkert å overleve 3 dager i snøstorm, men det hadde kommet mye nysnø, så all vekta gjorde oss trege. Etter denne turen sverget jeg til gramjegerlivet. Tok nesten 8 timer å komme seg til Krækkja pga. mye oppoverbakker, motvind og nysnø. Alt ble bedre med en nydelig 3-retters på Hangarviddas første DNT-hytte.
Dag 2 - Krækkja til Tuva. Burde egentlig vært en sjarmøretappe med flatt og kort distanse, men igjen motvind, ned mot 50m sikt og trå snø gjør at ting går treigt. Denne dagen fikk vi heller ikke bruk for telt, for den svært så koselige hytta Tuva med hyggelig vertskap >>>
Skitur med overnatting på Smedmyrkoia
- Datum:
- 15.01.2019
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 26,0km