Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (23)
- Expedition (3)
- Fischen (9)
- Kayaking (9)
-
Andere Wintertour (21)
- Hundeschlitten (2)
- Schneeschuhtour (5)
- Ski alpin (13)
-
Fahrradtour (23)
- Fahrradtour Gelände (2)
- Fahrradtour Straße (13)
- Fahrradtour gemischt (7)
-
Fahrzeugtour (7)
- Autotour (7)
-
Fußtour (438)
- Bergtour (128)
- Glacier travel (2)
- Hochtour (35)
- Jogging (86)
- Spaziergang (26)
- Wanderung (160)
-
Klettern (93)
- Alpinklettern (3)
- Bouldern (7)
- Hallenklettern (2)
- Klettersteig (3)
- Sportklettern (75)
-
Skitour (232)
- Langlauf (99)
- Randonnée/Telemark (105)
- Tourenskilauf (28)
-
Training (10)
- Laufband (9)




Lieblingstouren
- Store Austanbotntind - Første 2K'er
- Farrisvannet på langs - 3 dagers
- Storeslem blant Smørstabbtindan
- Drømmedag over Uranostraversen
- Storen og utforskning på Mitdmaradalsryggen
- Utforskning av Nordenskiöld Land på Svalbard
- Vintertur til Hardangerjøkulen og Hallingskarvet
- Tinderangling i Andesfjellene
- Ekspedisjon Baruntse - Himalaya
Lieblingsgipfel
Toppsanking langs La Palmas kraterkant
- Datum:
- 23.11.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 7,8km
Kjørte det leiebilen var god for opp 138 tusen svinger mot hovedkrateret på øya. Etter en time rallykjøring satt jeg bilen igjen på en av de mange p-lommene langs veien. Samla et par 2k-topper før jeg kom til høyeste topp, som jeg fra før viste var en samling av små pinakler omringet av gjerde kledd med "ingen adgang"-skilt. Toppen ble "besteget" på trygg avstand.
Fra toppen av Nueva gikk det en taggete fjellrygg mot syd, som så ut til å ende opp i en hårette 2000-meters tind. Spørsmålet var bare om den var forsvarlig å nå og om den hadde nok primærfaktor. Bildet under er tatt fra der det bratner til for alvor, men her trakk jeg heller ned på østsiden og fant en omgåelse opp et svaparti på ca. 5m av grad 3-, lite eksponert.
Klyvepunkt nummer to går >>>
Ettermiddagsklyving på småtopper
- Datum:
- 22.11.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 1,8km
Eneste fjelllignende terrenget nede ved Santa cruz, er etter min mening kraterkanten på
Conceptción. Du kan følge ryggen ned til to småtopper som gir artig enkel klyving. Siste klyvepunktet før den østligste toppen, så valgte jeg å gå mot høyre da venstre gikk over en større løs stein. Høyre side (syd av ryggen) er trolig bare grad 1-2, men ganske eksponert med 40 meter rett ned.
Roque de los Cuervos
- Datum:
- 21.11.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 4,1km
Siden vi bare hadde 1,5 times inngang i nasjonalparken, så gikk vi til Los Cuervos og ikke hovedtoppen. Fint terreng og utsikt fra toppen
Vulkanen med utbrudd i 2021 kan ses i det fjerne, det røyk fortsatt velta opp fra krateret
Fjelltur langs gamle vulkankratre
- Datum:
- 19.11.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 10,7km
Toppsamling av mindre kratertopper langs øyas sydrygg. Sprang ned på gammel lavaaske/grus på østsiden
Rebusløp og opp Krossobanen
- Datum:
- 21.10.2023
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 10,0km
Rebusløp med oppgaver spredd over hele Rjukan. Avslutta til fots opp Krossobanen.
Hustrig over Gaustatraversen
- Datum:
- 20.10.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 8,6km
Dette var tredje gang over hele gaustraversen, opp nordvestryggen. Med effektive 15-20 minus og is/rim med tynt snølag oppå steinen i høyden så ble denne den mest hårette. Selve cruxet gikk greit siden det ikke var helt fylt igjen med is som sist, men ellers sklei jeg rundt som en full bestemor.
Under vinterlige forhold så kan klyving opp på venstresiden av hammeren være vanskelig grunnet håndtak og sprekker er fylt av snø og is. Denne gangen var det mulig, men har tidligere tur måtte søke omgåelse på vestsiden (høyre).
9 taulengder på Kolsrudflagget
- Datum:
- 15.10.2023
- Tourcharakter:
- Sportklettern
- Entfernung:
- 5,2km
Aktivitet: Flertaulengders klatring på mix-rute | Vanskelighetsgrad: 9 Taulengder grad 3-5+ | Tidsbruk: 3,5 timer klatring
Plan A om Andersnatten ble skrota grunnet vann på den hvite stripa. Plan B: Klatra Svanestjern (5+ naturlig, delvis bolta) med Nesset. 280 meter og 9 taulengder med til tider særs lite sikringsmuligheter. Vi begge endte hver vår gang med å lede på 5-tallet med ca. 15 meter ned til forrige sikring. Ellers fin dag i høstsola.
Hyggen og første 5+ på trad
- Datum:
- 14.10.2023
- Tourcharakter:
- Sportklettern
- Entfernung:
- 1,5km
Aktivitet: Klippeklatring | Vanskelighetsgrad: 4 Taulengder på trad grad 4-5+ | Tidsbruk: 4 timer klatring
Klatret Reven Spesial (trad, grad 6), Diagonalen (trad, grad 5+), Webster (trad, grad 6) og Valborg (bolt, 7-) med Nesset. Grad 5+ på trad uten fall eller pause ble hardeste jeg har gått på naturlige sikringer.