Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (16)
- Schneeschuhtour (16)
-
Fußtour (83)
- Wanderung (80)
-
Skitour (36)
- Tourenskilauf (36)
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Fottur til Ormseter
- Datum:
- 04.03.2024
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 5,3km
Mildværet har gjort skikkelig kål på skiføret, og er neimen ikke sikker på trugeføret akkurat nå heller, så i kveld ble det en fottur i nabolaget. Bare for å få rørt på meg, og det positive nå er temperaturen, rundt null grader er jo ingenting å klage på sånn sett.
Raumyra og Ålsberghøgda på truger
- Datum:
- 02.03.2024
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Entfernung:
- 8,6km
Mildværet bare fortsetter og fortsetter, og ettersom jeg er veldig i mot å begynne med klister og styr på fjellskia valgte jeg truger idag. Det var faktisk perfekt trugeføre, såpass bløt snø at den ikke klabbet heller, så det var lett og fint å gå.
Hadde først tenkt å gå bare til Lokomobilen, men ville lenger, så gikk opp til Raumyra/Veståsløypa-skiltet som jeg ofte går til på ski, men da via ei anna rute. På vei ned igjen svingte jeg oppom Ålsberghøgda, en skogstopp som knapt kan kalles en topp, med promærfaktor på 9 meter… er vel derfor den heter høgda :D
Og dette er altså toppen av Ålsberghøgda, det var ikke lett å skjønne at dette var toppen, ikke var det utsikt, og ingenting som markerte toppen…jaja, har vel blitt bortskjemt etter de skikkelige toppene forrige >>>
Fottur til Dufsethbakken
- Datum:
- 01.03.2024
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 6,4km
Mildværet og regnet fra i går har bare fortsatt, og gårsdagens skitur var så tung og håpløs at jeg valgte å gå på beina idag. Har ikke gått opp til gapahuken på Dufsethbakken siden før jul, og fant ut at jeg gikk dit mye raskere nå idag, så alle turene på ski og truger i det siste har tydeligvis hatt noe for seg :)
Skitur Veståsen
- Datum:
- 29.02.2024
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 8,5km
Det har blitt skikkelig mildvær, og det småregnet da jeg gikk ut, men skitur ble det likevel. Opp bakkene gikk det først greit, men merket etterhvert at fellene ble tunge og trakk vann. Samtidig fikk jeg større motstand og mer trening ut av turen - så aldri så galt at det ikke er bra for noe annet, eller hvordan ordtaket er ;)
Gilemyrbana på truger
- Datum:
- 27.02.2024
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Entfernung:
- 6,1km
Etter de siste dagenes mildvær og regn måtte jeg ut å sjekke hvordan snøen faktisk bar nå. Jeg så jo allerede i går når jeg kom hjem at den hadde krympet en del, så jeg fryktet at den hadde blitt til løs slush-masse, men heldigvis har den blitt til tjukk skare. Jeg kunne gå hvor jeg ville uten å tråkke igjennom, så da gikk jeg opp til Gilemyrbana. At jeg i tillegg rakk å gå turen uten å bruke hodelykt var et stort pluss, nå har dagene virkelig blitt lysere :)
Høgkletten på ski
- Datum:
- 25.02.2024
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 15,5km
Søndag, fortsatt vinterferie, å våkne til 10-12 minus og skyfri himmel - det kan faktisk ikke bli bedre! Turen startet fra Stormoegga, og med lokalkjent turfølge ledet han oss derfra til myrområdet hvor vi svingte av og peilet oss inn på toppen. Underveis ble det mange stopp for å ta bilder, for idag var det påskestemning! Helt nydelig i fjellet idag, det blir nesten brutalt å vende tilbake til hverdagen igjen… Heldigvis lever jeg lenge på sånne opplevelser, og vet at nå utover kan det bli flere :)
Og så over til bildene, se og nyt fjell-Norge på sitt beste ;)
Streitkampen på ski
- Datum:
- 24.02.2024
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 10,2km
Idag ble det en topp på over 1200 m :) Gikk fra parkeringsplassen til Nygruva mot Lurven, og etter et stykke tok vi over myra rett mot Streitkampen. Veldig fint føre, skare med litt snø oppå. Opp mot toppen ble det mer skare, og det siste stykket lot vi skia ligge og gikk på beina ettersom det lille av snø var blåst av.
Kollutholen på truger
- Datum:
- 23.02.2024
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Entfernung:
- 5,5km
Vinterferie i Folldal, da måtte det bli en topp over 1000 meter idag. Det var meldt rundt null grader og snø, så truger var det beste fremkomstmiddelet. Hadde med meg kjentmann som har gått samme rute 92(!) ganger, idag ble 93. gangen, så om det blåste litt på toppen var det ingen fare for at vi skulle gå oss bort ;)
Sjøl fikk jeg kjenne på at jeg er litt lite vant med såpass stigning over lengre strekninger… men da vi kom på toppen var det som vanlig glemt :)
Tur på truger
- Datum:
- 20.02.2024
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Entfernung:
- 5,5km
Det begynte å bli ei stund siden forrige tur på truger, og sporet hadde snødd igjen litt, og den skaren jeg jobben litt i mot på ski i helga var til hjelp nå på truger - så det var fine forhold
Veståsen
- Datum:
- 18.02.2024
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 8,4km
Søndag, overskya vær, og bare 5 minus, helt perfekt for en skitur. Det ble opp til enden av Veståsløypa, og tilbake via Hanggliderbana.