Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (88)
- Schneeschuhtour (88)
- Fahrradtour (9)
- Fußtour (1500)
-
Skitour (45)
- Langlauf (9)
- Randonnée/Telemark (15)
- Tourenskilauf (21)
Peakbookfreunde
Karl Johan toppen
- Datum:
- 04.12.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 2,4km
Raubråteberget
- Datum:
- 04.12.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,2km
Kjørte oppover mot Skihytta, men det var så mange varselskilt med forbudt å kjøre opp dit og parkering forbudt pga. travhestkjøring at jeg valgte å ikke kjøre videre, men snudde og lurte bilen ut på veikanten et passende sted. Fine stier i våt skog over sleipe sva.
Stikkaåsen
- Datum:
- 04.12.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 1,7km
Nye topper i mørket er ikke sedvane, men her regnet jeg med at utsikten uansett ville være begrenset. Litt orienteringsproblemer siden jeg måtte gå med lykta i hånda fordi på hodet ble sikten ødelagt av yrregnet som flimret forbi lyset. Hadde GPS i den andre hånda og samtidig prøvde jeg å unngå å snuble i tynnet skog med masse felte småtrær, forbasket våt lyng, små skrenter og ei heller tråkke i dype vannhull gjemt i langt gress. Fant ikke stien som er inntegnet. Oppdaget plutselig at jeg var forbi toppen da jeg ikke så tårnet i det altoppslukende mørket utenfor lyktelyset. Returen gikk lettere siden det lysnet av dag, og da registrerte jeg også at veien innover nesten var oversvømt fra begge sider. Østfold er mest vann om dagen.
Kråkhugukampen
- Datum:
- 01.12.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 8,6km
Ti grader kaldere over tåka på Vingromsåsen. Hadde regnet med å måtte vasse i nysnøen, men det hadde vært arbeidsfolk på toppen så det var bilspor helt opp.

