Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Høgefjellet og Jøtelshaugen

Datum:
19.04.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
11,4km

Foten holdt selv om betennelsen gjør at smertene plutselig setter kraftig inn, så jeg satset på at den klarte en tur til. Her kunne jeg også kutte ut en topp om det ble for ille. Parkerte på Dalsåsen og fulgte skiltet sti til Høgefjellet og Havreheia. Møtte folk i ett sett, men de fleste gikk nok en slags rundtur, for det var ingen biler på parkeringen. Glemte å gå oppom trig. punktet som er 50 cm lavere enn Havreheia, så jeg gikk tilbake og videre ned skråningen. Gikk meg litt fast, men det var flere alternativer ned. Opp igjen hadde jeg sett meg ut et punkt i skrentrekka, men det viste seg å være overheng hele veien, og jeg måtte tilbake. Mye buskas og gress oppover. På ryggen ble det bedre. Jøtelshaugen har ingen toppmarkering og er heller ingen markert topp. Bare en lang >>>

Karte    

Otresmettfjellet

Datum:
19.04.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
7,5km

Parkerte i veikrysset ved Herstad gård og fulgte gress- og mosedekt gammel vei den første biten. Utydelig sti videre som jeg mistet flere ganger, spesielt over de lange myrdragene. Tok etter hvert bratt opp mot Otresmettfjellet, og bortsett fra en kinkig skrent som var våt og med dårlige tak, gikk det greit. Etter bratthenget var det fine sva videre mot toppen. På returen møtte jeg en rar mann med langt, grått hår og merkelig ansiktsuttrykk, og svært veloppdragen sauehund, men jeg stoppet ikke selv om den veloppdragne hunden sikkert sier mye om mannen. Sa bare hei. Da jeg snudde meg litt senere stod mannen og så etter meg. Mulig det var Herstadbonden sjøl siden det ikke var noen biler å se nedi dalen.

Karte    

Klibberdalsfjellet

Datum:
19.04.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
10,2km

Nydelig morgen etter frostnatt, og det lå tåke her og der i dalbunner og søkk. +1 da jeg gikk oppover skogsbilveien mot Flekkestølen. Etter hvert fin sti. Fra stølen ble stien mye dårligere til Langevatna, og med sola midt imot så jeg ikke merkingen heller og gikk feil flere steder. Mye myr og vått terreng. Det var treskilt i alle stikryss, og ved Langevatna kom første skiltet med pil til Klibberdalsfjellet. Noen sti fant jeg ikke før jeg kom innpå en annen sti noen hundre meter videre, men den var utydelig den også. Stor varde på nabohøyden, og trig. punkt på det høyeste punktet. Flott utsikt.

Karte    

Djupviknipa

Datum:
18.04.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
2,7km

Jeg valgte å jobbe den vanlige turnusen min i påsken og hadde dermed mindre fri enn andre, men frihelg. Dro vestover etter jobb, og like før Kaupanger ble det kaotisk noen minutter da sjåføren i bilen foran bråbremset og gjorde et par unnamanøvre i forsøket på å unngå en hjort. Det klarte han ikke, men heldigvis ble ingen andre involvert. Jeg stoppet selvfølgelig og hjalp til som bil nr. 2. Dessverre brakk hjorten det ene bakbeinet tvert av og ble liggende i grøfta og kave, men kom seg opp etter flere forsøk, jumpet på tre bein opp veiskråningen og stakk til skogs. Jeg bisto med å ringe viltnemnda og beskrive hjorten, og da var det ikke annet å håpe på enn at hinden blir funnet og avlivet så den slipper å lide :-( Jeg rakk akkurat solnedgangen på Djupviknipa etterpå, >>>

Karte    

Steinsholmen

Datum:
17.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
7,0km

Rusletur med V. Vannet hadde steget mye på to dager, så over påske er det nok ikke gangbart til Steinsholmen mer i år.

Karte    

Storsvehøgda

Datum:
16.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,4km

Oppladning til helligdagsjobbing i lett regn.

Karte    

Ringsaker

Datum:
16.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
2,1km

Karte    

Steinsholmen

Datum:
15.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
4,5km

Fin rusletur med lillesøster og Bradley. Veldig mye folk på tur.

Karte    

Storsvehøgda

Datum:
15.04.2025
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
5,4km

Karte    

Storsvehøgda

Datum:
14.04.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,3km

Nydelig vårdag. Først skogstur etter jobb, deretter langs Mjøsa fra Koigen til Domkirkeodden.

Karte