Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (88)
- Schneeschuhtour (88)
- Fahrradtour (2)
- Fußtour (1173)
-
Skitour (35)
- Langlauf (4)
- Randonnée/Telemark (15)
- Tourenskilauf (16)
Peakbookfreunde
Storsvehøgda
- Datum:
- 25.02.2024
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 2,8km
Liten luftetur før jobb. Trugesporet mitt bar meg ikke siden det var plussgrader i natt, så jeg gadd ikke gå lengre.
Klundbykampen
- Datum:
- 24.02.2024
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 6,8km
I dag var det heldigvis slutt på nedbøren, og det var lettere framkommelig på jobb med grundigere fjerning av snø og slaps enn i går kveld på kveldsvakt. Fortsatt mange varmegrader etter vakt i dag gjorde at jeg droppet trugene og gikk til fots. Ingen hadde gått etter siste snøfall, og jeg datt nedi til rumpa hvis jeg ikke klarte å treffe nøyaktig det gamle trugesporet mitt som ikke syntes noe særlig.
Leinetoppen
- Datum:
- 22.02.2024
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,1km
Regnvær i dag, men det gjør ingenting for meg at snøen minker siden den har ligget siden oktober. Ulempen er at det blir glatt, og på piggfrie dekk måtte jeg snu dit jeg hadde tenkt da bilen bare seilte på isen. Tråkket i stedet opp sporet mitt til Leinetoppen i vekslende regn og sludd.
Storsvehøgda
- Datum:
- 19.02.2024
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Entfernung:
- 3,3km
20 cm nysnø siden forrige tur sist uke.
Et halvt år i dag siden pappa døde brått, og han er alltid med meg på tur. Besøkte ham på kirkegården etter skogen.
Heida og Gyrinakken
- Datum:
- 18.02.2024
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 8,9km
Parkerte på skolen/idrettsplassen da veien inn til sommerparkeringen var skiløype og speilblank innimellom. Det var fint tråkk fra skiløypa til Heida. Flott utsikt over fjorden. Gikk ned igjen til skiløypa og fulgte skispor en kilometer før jeg tok av i noen gamle fotspor i snøen etter sommerstien. Det var kun ett skilt til Gyrinakken, og uten fotsporene ville det vært vanskelig å følge stien under snøen. Det ble etter hvert mye snø oppover, men den bar meg innimellom. Enda flottere utsikt her oppe, og stor varde. På returen hadde det blitt så varmt at skiløypa hadde begynt å bløtne og var lettere å gå.
Heida:
Gyrinakken:
Skagetåa
- Datum:
- 18.02.2024
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 3,2km
Kjørte Koparstadveien til endes og fulgte skilt til Skagetåa. Det var så bratt innimellom det første stykket oppover at jeg følte jeg nesten slo tenna i knærne, og det var noen kinkige partier med is etter nattefrosten. Ned igjen gikk det greit med bedre overblikk over alternative rutevalg. Utrolig flott å komme på toppen og se rett over til Skorpa.
Storevarden
- Datum:
- 18.02.2024
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 7,2km
For to dager siden var det spådd bare regn i dag, men det været forsvant heldigvis, og i stedet fikk jeg en ny fin dag selv om sola var fraværende. Parkerte langs hovedveien et steinkast fra der veien til Teigetua og masta begynner. Det var isete oppover, men greit å gå. Etter hvert over til sti, og jeg gikk delvis oppå der det var snø, men siste biten fulgte jeg tråkk i snøen etter andre. Nydelig utsikt fra toppen.
Barmen
- Datum:
- 17.02.2024
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 4,8km
Dagen var så fin at jeg kjørte til Nerlandsøya og gikk på Barmen også. Sti oppover, men jeg kuttet litt opp til Barmen først, deretter sti over til Muletua. Måtte sitte litt her også og se på havet. Mye folk rundt omkring.