Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (88)
- Schneeschuhtour (88)
- Fahrradtour (2)
- Fußtour (1201)
-
Skitour (35)
- Langlauf (4)
- Randonnée/Telemark (15)
- Tourenskilauf (16)
Peakbookfreunde
Varlia
- Datum:
- 12.08.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,8km
Endelig opplett :-) Toppen er merket helt fra fylkesveien, men jeg fikk gå alene i dag. Parkering nedenfor Varlisætra. Fin merket sti av den tørrere sorten og bra utsikt fra toppen selv om skyene fremdeles lå tunge flere steder rundt omkring.
Den brune høgda
- Datum:
- 12.08.2023
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,3km
Originalt navn på en dørgende kjedelig topp som heller ikke har noe definert toppunkt siden høgda er padde flat. Klissbløtt i lyngen og tåka satt fortsatt fast.
Tilsetfjellet
- Datum:
- 12.08.2023
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 3,6km
Jeg kjørte diverse grusveier til siste veikryss før toppen. Derfra var ikke veien retning toppen kjørbar. Fulgte veien til det flatet ut og gikk videre i lyngen innover. Tåka holdt stand. Kom først til "hjørnet" på kommunegrensa med varde og skilt. Videre et kort stykke til en gammel trig. markering med bolt og råtten mast i lyngen. Null utsikt.
Gråfjellet i Åmot
- Datum:
- 12.08.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 9,0km
På grunn av Hans´herjinger kom jeg meg ikke dit jeg hadde planlagt i helga, og dro derfor østover der det ikke er så mange utfordringer. Dessuten greit å benytte sjansen til å ferdes i skytefeltet før aktivitetspausen er over ganske så snart. Gråfjellet bar navnet med rette i dag. Jeg parkerte ved avkjøringen til sprengningsfeltet ved Løsetknubben og vandret innover i tåka. Fant noen linjer å følge for å slippe å gå kontinuerlig med GPS´n i det fuktige været. Mye yr i tåka i tillegg til vind og 10 grader. Jeg hadde det fint inni hetta mi og kom meg til toppen uten problemer. To flotte varder her. Gikk noenlunde samme vei tilbake, og selv om det var synd med den manglende utsikten, var jeg fornøyd med å ha fullført Åmot kommune i løpet av kort tid :-)
Bjørnåsen
- Datum:
- 10.08.2023
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 1,6km
Egentlig hadde jeg tenkt å ta en rundtur over Bjørnåsen etter Gardbergskampen, men siden jeg skulle på kveldsvakt måtte jeg ta tidsaspektet i betraktning. Jeg kunne kjøre helt til veis ende videre innover fra Gardbergssetra, og dermed ble det en meget kort tur opp, delvis over hogstfelt.
Gardbergskampen
- Datum:
- 10.08.2023
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,0km
Parkerte nedenfor Gardbergssetra som ikke var mulig å se da området var helt gjengrodd. Gikk i en bue rundt over hogstfelt og videre opp gjennom åpen skog med mye lyng. Gammelt trig. punkt like ved høyeste punkt.
Blikufjellet
- Datum:
- 10.08.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 7,2km
Kjørte til veis ende ved Volkoia, og der begynte en våt sti oppover skogen. Etter hvert tørrere terreng og snaufjell. Mer skyer i dag enn i går kveld, men det letnet gradvis. Diger steinhaug på toppen.
Fagerfjellet
- Datum:
- 09.08.2023
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 9,0km
Sjekket på forsvaret.no at det ikke var aktivitet i Regionfelt Østlandet før turen. Faktisk var det mulig å kjøre lengre enn vanlig pga. åpen bom til Deset Nordsæter. Fikk en fin tur i friskt og kjølig vær, og nesten uten regn. Mye skyer rundt omkring ennå, men det er håp om bedring.
Storsvehøgda
- Datum:
- 07.08.2023
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 12,7km
Hans og jeg :-)
Hans tok seg riktignok en pust i bakken til å begynne med, men kom tilbake til gagns.
Enda mer interessant kan det bli på jobb i kveld når jeg skal kjøre den mest flomutsatte ruta som er i hjemmetjenesten.