Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (88)
- Schneeschuhtour (88)
- Fahrradtour (2)
- Fußtour (1168)
-
Skitour (35)
- Langlauf (4)
- Randonnée/Telemark (15)
- Tourenskilauf (16)
Peakbookfreunde
Digerkampen og Setalberget Folldal
- Datum:
- 18.08.2021
- Entfernung:
- 24,7km
Parkerte i sørenden av Fundin for å få en skikkelig runde. Dessverre var gråvær det med regn innimellom, og sikten var dårlig i høyden. Fra Setalberget skar jeg rett ned og fulgte veien tilbake.
Tre topper i Alvdal
- Datum:
- 17.08.2021
- Entfernung:
- 21,6km
To dager etter at jeg hentet min splitter nye Toyota trillet en førerløs bil, bang, rett inn i fronten på bilen min mens jeg var på jobb. Ingen vitner, men skylda var åpenbar. I dag leverte jeg bilen på verksted og fikk en skrabb av en Audi som lånebil og benyttet sjansen til noen topper i Alvdal. Lang runde med mye reinmose som gikk i alle retninger. Fant en sti på returen og gikk lengre bare for å slippe mosen.
Håneskletten
- Datum:
- 16.08.2021
- Entfernung:
- 16,6km
Løpetur fra Krokhaug via Grønhøe først da jeg hadde tenkt meg på Storhøa. Men været var for stritt, og null sikt innover, og jeg hadde ikke nok klær. Da valgte jeg å endre turplanen.
Finnsjøvola for andre gang
- Datum:
- 14.08.2021
- Entfernung:
- 12,0km
Løpetur fra Enden der jeg klarte å tryne skikkelig og lage hull i favorittightsen min :-)
Spåtind
- Datum:
- 13.08.2021
- Entfernung:
- 18,6km
Testtur av formen etter et inngrep på Elverum sykehus to dager tidligere som medførte en større blødning. Løpinga gikk fint, heldigvis :-) Startet fra litt sør for Synnfjorden.
Sleukampen 2. gang
- Datum:
- 10.08.2021
- Entfernung:
- 5,0km
Gikk rett opp fra dalbunnen nedenfor, opp langs bratte renner i skogen som bar preg av tidligere flom. Det var vanvittig tordenvær rundt, men jeg slapp unna.
Straumbukampen og Eriksrudhøe
- Datum:
- 09.08.2021
- Entfernung:
- 13,1km
Morgentur før kveldsvakt. Tåka som fylte dalbunnen lettet etter hvert.
Skardhøa og Bjørnskardkampen
- Datum:
- 08.08.2021
- Entfernung:
- 15,3km
Jeg liker ikke å utelate planlagte topper, så dagen etter Fatfjellet var jeg tilbake og tok med meg Skardhøa og Bjørnskardkampen.
Fatfjellet
- Datum:
- 07.08.2021
- Entfernung:
- 11,5km
Kjørte til Fatfjellsetra og løp innover. Hadde tenkt ta flere topper i samme slengen, men det var utrygt vær med lyn og torden rundt, og jeg nøyde meg med den ene.
Einståkåhøi
- Datum:
- 05.08.2021
- Entfernung:
- 12,0km
Kjørte Kakelldalen til endes, og la ruta sør for Kolla innover til toppen og tilbake langs elva. Sistnevnte var et mareritt da jeg ikke fant stien og det var masse kjerr og små morenerygger som skar ned mot elva og måtte krysses. Tok sin tid.