Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Lomsjøvola

Datum:
03.09.2021
Entfernung:
11,0km

Begynte turen fra fylkesveien. Frisk vind.

Karte    

To topper i Alvdal

Datum:
02.09.2021
Entfernung:
17,5km

Parkerte i bommen ved Oddstea og gikk på Blåvola først, deretter over til Urdskardkampen. Ned til bilveien i Aumdalen etter siste toppen.

Karte    

Storhøe Folldal

Datum:
30.08.2021
Entfernung:
19,0km

Litt forvirrende med Storhøe i Folldal der det er ulike høydeangivelser på toppene. Peakbook oppgir vesttoppen (1607 moh.) som høyest mens Kartverket har østtoppen med 1605 moh. mens de har 1604 moh. på østtoppen. Forstå det den som kan. Jeg ville iallfall oppom østtoppen også for å kunne kalle Folldalslista komplett. Bolle og brus i dag etter å ha vært på alle Folldals 47 topper i løpet av fem måneder :-) Turen i dag ble løpetur fra Krokhaug.

Karte    

Kyrkjekletten og Kvasskampen

Datum:
29.08.2021
Entfernung:
19,8km

Gikk fra Stadsbuøyen og fulgte stien innover mot Breisjøsæter. Der var det mye kratt langs Stadsbubekken, og jeg valgte derfor å gå over Kvasskampen på returen selv om det var mye lengre og jeg hadde gått der før. Flott dag i fjellet.

Karte    

Rondslottet og Høgronden

Datum:
28.08.2021
Tourlänge:
9:00h
Entfernung:
31,2km

Denne turen hadde jeg tenkt på lenge, og endelig ble det mulighet med noenlunde ålreite bein. Startet fra Gammelgarden og gikk på Rondslottet først, deretter ned i Langglupdalen og opp på Høgronden. Stien derfra tilbake til Gammelgarden igjen.

Karte    

Råtåsjøhøi for andre gang

Datum:
27.08.2021
Entfernung:
5,0km

En kjapp tur i vind og regn, tjohei.

Karte    

Skjellåkinna i uvær

Datum:
26.08.2021
Entfernung:
18,0km

Egentlig hadde jeg tenkt ta med Bukletten også i dag, men det var bare å glemme. Kraftig vind og polerte steiner over 1500 meter gjorde det nesten uframkommelig. Holdt meg heldigvis på beina. Jeg var også her 04.08.2009 som en 10 på topp Alvdal det året. Dårlig vær da også :-)

Karte    

Knutshovda

Datum:
25.08.2021
Entfernung:
13,2km

Fra Folla via Moldalssætrin til toppen, ned til Sveen og Folla igjen, og langs elva tilbake.

Karte    

Olsskavlen Granvin/Voss

Datum:
23.08.2021

Jeg fant en liten lomme å parkere på rett vest for Espelandsvannet. Fulgte veien til Olavstøl, og derfra videre på sti til litt forbi Gunnarhaug. Det var lettgått terreng oppover, og etter hvert ble det mer stein og små sva. Selve topplatået er temmelig flatt, og jeg kronglet meg litt fram til varden og valgt å gå snø der jeg fant det i de små dalsøkkene. Trodde jeg var alene der oppe og skvatt litt da det plutselig dukket opp en skjeggete og mager fyr bare noen meter fra meg ved varden. Han hadde overnattet på toppen, og jeg skjønte at dette var en fyr jeg hadde hørt om som mest sannsynlig er den som har besteget toppen flest ganger. Returen ble omtrent samme rute som opp.

Karte    

Fuglafjellet i Kvam

Datum:
22.08.2021

Parkerte ved fv 49 over Kvamsfjellet og vandret veien innover Steinskvanndalen. Var tidlig ute, og det var en fantastisk fin morgen. Fra Øvrakvanndalen ble det sti, men jeg fulgte den kun en kort bit før jeg skar opp lia på en mer utydelig sti som etter hvert ble borte. Gikk opp Skukkane og kom inn på stien til Fuglafjellet litt sør for Gråursvannet. Veldig greit å ha sti å følge til topps da det er svært mange sva og stup som det ville vært vanskelig å finne en vei opp i mellom. Mistet riktignok stien et par ganger da den svingte brått, så i tåke ville det også vært utfordrende. Flott utsikt fra toppen, og jeg satt lenge og bare nøt. Gikk så å si nøyaktig samme vei tilbake, og da støtte jeg på flere folk på vandring i finværet.

Karte