Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Klevarudnatten med sykkel

Datum:
22.09.2021
Tourcharakter:
Fahrradtour Gelände
Tourlänge:
1:45h
Entfernung:
13,4km

Artig ettermiddagstur med OA og elmopedene. Sykla Enduroen opp. Kun nedi med foten et par ganger oppover mot Klevarudnatten. Sørryggen og Den Ravinde ned igjen - kjekt som alltid!

Karte    

Skarveredet på Hallingskarvet

Datum:
18.09.2021
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
9:38h
Entfernung:
12,5km

Jeg klarte å snike meg med på jenteturen opp til Skarveredet (men trakk meg tilbake og lot jentene få overnatte i fred der oppe). Artig klatring opp til den spektakulære bua til Arne Næss på kanten av Hallingskarvet. Skal definitivt tilbake hit en varm sommedag med klarvær. Vi hadde minusgrader, glatt fjell og tjukk tåke, så ikke akkurat perfekte forhold. Men for et sted!

Karte    

Kvasshovda med Ole Arne

Datum:
17.09.2021
Tourcharakter:
Fahrradtour Gelände
Entfernung:
11,2km

Begynner å ligne på skikkelig høst i fjellet. Strålende sykkeltur fredag ettermiddag med Ole Arne.

Karte    

Hydalshjallen og Hydalsbergi

Datum:
08.09.2021
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
10,7km

Med Nikolai. Slitsomt mye vind, så vi droppa den opprinnelige planen om å gå "Hydalen rundt", via Hydalsberget på returen.

Karte    

Sykling Østsida i Nesbyen

Datum:
04.09.2021
Tourcharakter:
Fahrradtour Gelände
Tourlänge:
4:43h
Entfernung:
18,0km

Kanonbra dag på stisykkel, med gjennomkjøring av alle stiene som sto på menyen for NM i Endurosykling dagen etter. Kombinert jobb og fritid, da jeg fulgte en gjeng dyktige syklister med kameraet deler av dagen, før jeg pakka vekk kameraet og kunne nyte syklinga til det fulle.

Karte    

Hestgjuvnatten

Datum:
02.09.2021
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
14,1km

Hadde et ærend i Oslo, og på vei nedover dalen tok jeg en pitstop oppom skogstoppen Hestejuvnatten (som den heter på de lokale skiltene). Hadde med meg sykkel, så kilometerne langs grusveg gikk unna raskt. God sti oppover fra grusvegen, først slakt, deretter jevnt bratt. Brukte ca 55 min fra start til toppen. Fin utsikt både oppover og nedover dalen.

Karte