Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (9)
- Schneeschuhtour (8)
- Ski alpin (1)
- Fahrradtour (4)
-
Fußtour (484)
- Bergtour (270)
- Jogging (1)
- Spaziergang (3)
- Wanderung (210)
-
Skitour (253)
- Langlauf (209)
- Randonnée/Telemark (35)
- Tourenskilauf (8)
Gesammelte Listen
Avlundskampene
- Datum:
- 31.03.2018
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 29,3km
Hans Thorvald og jeg hadde en flott dag med blå himmel og sol på Skei. Vi hadde med oss sekk og sitteunderlag, og fant en flott rasteplass i nærheten av Avlundskampen. Der satt vi en god stund og spiste lunsj. Helt nydelig! Mye folk ute på tur. Ble en lang, men nok en koselig påskeskitur i dag.
Nordbukampen og Leppfjellet
- Datum:
- 30.03.2018
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Tourlänge:
- 5:42h
- Entfernung:
- 34,0km
Hans Thorvald og jeg dro sammen med Per Ole til Synstgardssætra. Dagens turmål var Nordbukampen. Vi gikk i oppkjørte skispor fra Ongsjølia til Leppe, mens vi derfra fulgte scooterspor til Nordbua. Der tok vi oss en matpause i hytteveggen, og kunne nyte sola. Helt strålende.
Etter pausen gikk vi oppover mot Nordbukampen. En flott fjelltopp med super utsikt. Nedkjøringen var utfordrende, så valgte å ta av meg skiene deler av veien.
Deretter gikk vi til Leppfjellet. Der måtte vi brøyte deler av veien selv. Videre gikk vi via Leppehytta, hvor vi også tok en rast i sola. Så gikk vi strake veien tilbake. En flott skitur i strålende påskevær!
Påskeferie på Ginahytta
- Datum:
- 26.03.2018
- Tourcharakter:
- Langlauf
Hans Thorvald og jeg hadde et supert opphold på Ginahytta, og overnattet tre netter. Været var supert, så det var veldig flott å være ute. Vi nøt sola sittende ute i hytteveggen, og selvfølgelig ute på ski. Det var noe vind innimellom, men stort sett var det veldig god temperatur.
Kort oppsummering av påsketuren: Fantastisk!
Ginahytta og Prestkjerringa
- Datum:
- 25.03.2018
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 22,3km
Hans Thorvald og jeg startet skituren med tunge sekker fra Astridbekken. Gikk til Ginahytta hvor vi satte fra oss bagasjen, fyrte opp i ovnen og måkte vei. Deretter gikk vi en skitur før vi satte kursen innom Ginahytta igjen, og videre tilbake til Astridbekken.
Nydelig dag.
Gjetvola og Målifjellet
- Datum:
- 18.03.2018
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 25,4km
Det ble en flott skitur på bursdagen til Hans Thorvald. Nydelig vær og flotte forhold.
Vinterens lengste skitur
- Datum:
- 17.03.2018
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 36,0km
Etter et par skiturer på Mjøsa, bestemte Hans Thorvald og jeg oss for å kjøre på Hedmarksvidda for å gå på ski. Turen og været var helt nydelig, og vi hadde en veldig flott tur. Dette er vinterens lengste tur hittil.
Vollkoia
- Datum:
- 04.03.2018
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 16,0km
Oslotur
- Datum:
- 24.02.2018
- Tourcharakter:
- Wanderung
Tok T-banen opp til Tryvann og gikk så langt vi kom mot det høyeste punktet.
Vi bestemte oss for å leie kjelker, så det ble et par turer ned Korketrekkeren før vi satte kursen mot sentrum igjen.
Gitvola
- Datum:
- 21.02.2018
- Tourcharakter:
- Langlauf
En flott første dag i vinterferien.
Per Ole kom til Hamar og hentet Hans Thorvald og meg. Vi dro til opp til Budor og gikk skitur fra Gjestegården. Tok korteste veien til Målifjellet, før vi deretter gikk strakeste vegen til Gitvola. Det var fine oppkjørte løyper, men litt trått å gå. Været var forholdsvis tåkete, men i det vi kom over 800 meters høyde begynte det å klarne. Dette medførte helt fantastiske forhold på Gitvola.
Da vi kom tilbake til Budor Gjestegård, spiste vi en deilig middag med laks, mens vi deltok på Drillo og Arne Scheies quiz. Vi endte til slutt opp på 2. plass.