Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Bisher habe ich mich noch an keiner Liste angemeldet.

Smørlifjellet

Datum:
15.02.2020
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
14,5km

Ble en sen start på skitur, da jeg for tredje gang på en måned måtte til optikeren for å få sjekket linsene. Det var sol og klart på morgenen, men ble raskt overskyet vær da vi begynte på skituren. Men med ganske gode løyper ble det en fin tur, og vi fikk en ny 100 pf topp. Litt hardt å gå utenom løyper, men det gikk stort sett bra.

Karte    

Synet

Datum:
07.02.2020
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
19,6km

Skitur etter jobb med Hans Thorvald. Det var flott vær, så det ble et bra valg å dra opp til Vaset. Løypene var oppkjørt i går, og var meget gode. Nydelig lys og utsikt. En god start på helga.

Karte    

Hærfjellet

Datum:
01.02.2020
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
21,4km
Karte    

Eggeåsen i ubrøyta løyper

Datum:
29.01.2020
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
5,2km

Skitur med Hans Thorvald. Tung tur da det hadde kommet en del nysnø, og det ikke var kjørt i lysløypa. Var noen som hadde gått opp spor ca. halvparten av det vi gikk. Gikk oppom toppunktet i dag også. I dag ble også Hans Thorvald med.

Karte    

Eggeåsen

Datum:
28.01.2020
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
10,9km
Karte    

Skitur på Syndin

Datum:
26.01.2020
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
24,6km

Litt bedre vær i dag, så vi bestemte oss for å prøve løypene på Syndin. Bomvegen opp kostet 100 kr. Parkerte på Syndinstøga, og fikk en veldig fin tur rundt Nørdre Syndin. På nordsiden av Midtre Syndin var det mye gjenblåst og tungt å gå. Jeg var ganske sliten i dag også, så glad det var en ganske flat trasé. Veldig flott område på Syndin.

Karte    

Skitur på Beitostølen

Datum:
25.01.2020
Tourcharakter:
Langlauf
Tourlänge:
2:27h
Entfernung:
19,1km

Skitur på Beitostølen med Hans Thorvald. Været var grått, og løypene ok. Veldig synd at folk skal skøyte og ødelegge klassisksporene. Ellers var jeg ganske sliten etter gårsdagens badmintonøkt. Derfor ble den en kortere tur enn vi hadde snakket om på forhånd. Men det var fint å være ute.

Karte    

Reinshovd på randonee

Datum:
14.01.2020
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
1,8km

Årets første tur på Randoneeski. Hans Thorvald og jeg gikk denne turen på truger før jul, og Hans Thorvald nevnte at denne turen kunne egne seg med toppturski. Det gjorde den, men hadde ikke gjort noe om turen var litt lenger.

Karte    

Årets første nye topper - Nordre Land

Datum:
02.01.2020
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
14,9km

Etter en hyggelig juleferie måtte vi sette kursen tilbake til Slidre i dag. På veien stoppet vi i Vest Torpa for å få noen nye topper. Det var oppkjørte løyper en del av det vi gikk, men på toppene måtte vi brøyte selv/gå i trugespor. Det var tungt. Første toppen ble Jentehaugen. Ingen utsikt fra toppen, men på vei ned igjen hadde vi fint lys på himmelen. Opp på Ohovde var det trugespor. Jeg tok raskt av meg skiene for å følge disse til fots. Jeg sank innimellom, men gikk for det meste på snøen. Verre og tyngre ble det for Hans Thorvald, han sank mye og fikk en veldig tung tur både opp og ned. Ohovde var en fin topp med utsikt. Forstår at trugegåerne hadde laget seg bålplass på toppen. På vei ned måtte vi på med hodelykter. Det var kun min hodelykt som fungerte.

Karte    

Follebukjølen

Datum:
31.12.2019
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
18,7km

Tur med Hans Thorvald og Per Ole.

Karte