Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Bergen: Ørneberget

Datum:
11.02.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
2,6km

Skummelt glatt med litt nysnø over mye is. (broddene lå igjen hjemme)

Karte    

Bergen: Ørneberget

Datum:
24.01.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
2,4km

Karte    

Os: Grønhovda

Datum:
22.01.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
7,5km

Kjørte inn til Hatleia og parkerte på stor parkeringsplass tilrettelagt for tur brukere merket til Gaasand, Hatleiia og Raudlio området. Første gang jeg var der inne, og jeg hadde ikke bestemt helt hvilke tur rute jeg ville ta. Jeg fortsatte på vei til gården på Gåssand og vider på vei (åpen bom) til Os Elverk. Det var bilspor helt til kraftstasjonen, men usikker på om veien er åpen for almen bruk. Ved kraftstasjonen tok jeg over elven på gangbro og fulgte sti opp til demningen. Her tok jeg oppover dalsøkket mot Øvreeidshalsen for det meste uten sti. Mye rotvelt oppover og jeg holdt meg mest ute på ene siden der det var minst hindringer. Så at det var sti enkelte steder men vanskelig å se grunnet snøen. Oppe på det høyeste partiet i dalen var det tydelig sti som gikk >>>

Karte    

Bergen: Ørneberget og 3 til

Datum:
21.01.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
5,7km

Karte    

Bergen: Geitanuken fra Kolbudalen

Datum:
17.01.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,0km

En nydelig dag med sol, vindstille og noen små minusgrader gjorde dagens tur til en fornøyelse. Gjeitanuken var målet og jeg tok turen fra Kolbudalen, et nytt ukjent turområde for meg. Øverst i Kolbudalen startet sti som er merket Geitanuken. Flere stikryss oppover så jeg fulgte litt med på GPS sporene. Ned igjen tok jeg turen ut på Olderhaug 213 der det er et trig.p. Kom ned til veien på nesten samme sted som jeg gikk opp, her var det også merket med turskilt til Geitanuken.

Karte    

Bergen: Ørneberget og 2 til

Datum:
15.01.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
7,3km

Karte    

Osterøy: Tur til Eikelandsvarden på Sveivane

Datum:
13.01.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
5,8km

Det ble en søndagstur til Osterøy i dag, tok fergen Ole Bull fra Breistein til Valestrand og kjørte ut til Hamre der vi parkerte ved Hamre kirke. Kirken som står der nå er fra 1640 og er verd et besøk, den har vært hovedkirken for hele Nordhordaland langt tilbake i tid. Det ble bestemt i 1024 at der skulle hovedkirken ligge. Turmålet i dag var Eikelandsvarden på Sveivane. Hadde funnet tur beskrivelse på nett, opp til Sveivane, videre sydøstover på ryggen for så ned mot Storemyra til Kyrkjerinnen i møte med den gamle kirkevegen som går fra Valestrand til Hamre kirke. Derfra kirkevegen nordvestover langs Stormyra og ned dalen tilbake til kirken. Fra varden går det en sti ned mot øst, men vi ble anbefalt av en lokalkjent vi traff på turen å fortsette på ryggen sydover et godt >>>

Karte    

Bergen: Gravdalsfjellet og Olsokfjellet med 4 byfjellhytter

Datum:
09.01.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
6,6km

Ny fin turdag med sol, vindstille og frost i bakken. Tur fra Fyllingsdalen til Gravdalsfjellet og til Olsokfjellet, var også innom 3 nye byfjellshytter på listen "Hyttene i byfjellene"

Karte    

Bergen: Veten fra Falkanger

Datum:
08.01.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
3,5km

Så kom endelig solen tilbake etter flere dager med gråvær. Det ble en tur til Veten fra Falkanger, min første tur opp fra nordsiden. God parkering og mye brukt sti. Ned tok jeg stien som kommer opp fra Mellingen, fulgte postveien tilbake til Falkanger.

Karte    

Bergen: Osen

Datum:
06.01.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
2,9km

Ny gråværsdag med tåke og småregn. Tok turen til Gaupås ved Ytre Arna og parkerte ved Arna Stadion P-plass. Hadde sett meg ut en tur ut fra turistbrosjyre som jeg fant på nett: https://www.bergen.kommune.no/bk/multimedia/archive/00250/Turstibrosjyre_Ytre_250533a.pdf Det ble en grei tur som gikk på god sti gjennom furuskog. Er godt merket med diverse turskilt. Jeg opprettet PB poster på: Lavvo - Osen utsiktspunkt og på toppen Osen. Tåken begrenset utsikten, så jeg tar muligens turen på nytt en godværsdag.

Karte