Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (3)
- Expedition (1)
- Fischen (1)
-
Andere Wintertour (1)
- Schneeschuhtour (1)
-
Fahrradtour (28)
- Fahrradtour Straße (1)
- Fahrradtour gemischt (10)
-
Fußtour (1275)
- Bergtour (937)
- Glacier travel (1)
- Hochtour (1)
- Spaziergang (6)
- Wanderung (324)
-
Skitour (46)
- Tourenskilauf (45)
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Bergen: Ørneberget
- Datum:
- 05.03.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 2,0km
Tur over Ørneberget
Bergen Byarkiv har et stort gammel kart over Sandviken som Aad Gjelle tegnet på 1820 tallet. På kartet har Ørneberget påtegnet nevnet Øjordenshøen
Alver: Sporfjellet i Lindås
- Datum:
- 04.03.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 1,6km
En skogtopp uten registrerte besøk. Jeg startet turen i Sandvikadalen rett vest for toppen. Fulgte en gjengrodd skogsvei og tok av på godt synlig dyretråkk opp gjennom grov furuskog. Lengre oppe ble det mindre skog, men oppe på ryggen grov furuskog igjen. Her traff jeg på en bedre sti som så ut som den fulgte ryggen fra nord. Fint å følge ryggen men ingen utsikt på toppen. Samme vei ned igjen.
Alver: Myråsen i Lindås
- Datum:
- 04.03.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 0,8km
En kort tur opp på en kolle som blir benyttet som beite for storfe. Ingen dyr er sluppet ut ennå og gjerdet var åpen over traktorveien. En åpen kolle nesten uten skog og med fin utsikt i alle retninger.