Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Kvinnherad: Toftåsen på Halsnøya

Datum:
16.07.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,1km

Dagstur til Halsnøya fra Strandebarm for å plukke småtopper og bli kjent på øya. Første topp ble Toftåsen, startet ved Torftåsen parkering der det går traktorvei helt opp til topps. Bra utsikt på vei oppover, men på selve toppen er det begrenset utsikt. Folksomt da vi var der med mange navn i turboken.

Karte    

Sveio: Trollevassnibba

Datum:
14.07.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
5,1km

Etter at kommunetoppen på Bømlo var unnagjort kjørte vi under fjorden til Sveio for å få med oss kommunetoppen Trollevassnibba. Litt vanskelig å finne stien vi startet fra. Der var det mye lauvskog som dekket turskiltet og stien ved veien. Ingen parkeringsmuligheter der, så vi parkerte litt lengre borte ved skolen. Meget fin sti oppover gjennom blandet furu og lauvskog. Oppe på første kanten måtte vi passere et mindre myrparti, for så å komme inn på fast fjell der stien ble erstattet med varder til toppen. Fantastisk flott utsikt på toppen. Fikk sett vidt ut over Sunnhordland i alle retninger. Vi returnerte samme vei. Alt. rute er å starte fra Kleivo parkering, litt lengre men ikke like bratt. Skrivemåte faktaark kartverket: https://stadnamn.kartverket.no/fakta/914047

Karte    

Bømlo: Siggjo

Datum:
14.07.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,6km

Startet turen fra ny store parkeringsplass som også har fått toalett, er anlagt der tur veien begynner fra øst. http://www.sunnhordland.no/meiningar/lesarbrev/ros-for-p-plass-ved-siggjo-1.2418794 En fin dag med masse folk på tur. Litt sur og kald nordavind på toppen, så matpausen ble tatt litt ned i lien.

Karte    

Osterøy: Borgasætra fra Sluppatjørna på nymerket sti.

Datum:
07.07.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,8km

Gammel sti trasse fra Seilen gårene til stølene på Borgasætra er nå merket etter gammel trasse. Stien har vært gjengrodd og svært lite brukt i de siste årene. Er nå ryddet og merket med gule bånd og merkepinner. Bløtt over noen myr parti, men ellers lett å gå. Oppe ved stølen kommer vi inn på stien fra Njåstad til Bruviknipa og stien som går ned til Botnen og Båtaleitet. På Borgasætra står det nå 2 stølshus, og flere steinmurer etter eldre hus. Rett ovenfor stølen ligger hytten til Osterøy Røde Kors. Etter å ha krysset Kupelven kommer vi inn på en skogsvei, følg denne ca. 50 meter mot gårdene på Seilen der det er en gul merkepinn som viser stien opp lien.

Karte    

Osterøy: Raudskredvarden

Datum:
06.07.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
7,5km

Karte    

Nore og Ulvdal: Sønstvasshovda

Datum:
04.07.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
1,9km

En kort tur opp på Sønstevasshovda. Fin sti og god parkering ved stistart. For oss var dette en strekke på beina tur underveis på en lengre kjøretur.

Karte    

Eidfjord: Vøringsfossen

Datum:
04.07.2019
Karte    

Hjartdal: Ingebjørgnuten, Nutan NØ og Nutan SV

Datum:
03.07.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
3,0km

Tur opp på 3 beskjedne topper fra Flisetjønnskaret. Ikke mange høydemeter på denne turen, men utsikten er imponerende da toppene ligger i vannskille i dalen opp fra Rukan og ned til Tuddal.

Karte    

Tinn: Vemork bro

Datum:
03.07.2019
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
0,2km

Karte    

Hjartdal: Store Åråhovde

Datum:
03.07.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,1km

En kort tur opp til Store Åråhovde fra Tuddal Høyfjellshotell. Første del på grusvei på nordsiden av Kovstulsvatnet. Videre på blåmerket sti opp dalen til Kovstulvatnet. Stien går videre på østsiden av vannet. Jeg tok av fra stien og opp bjørkelien. Fin utsikt fra toppen. Det går sti over toppen, kom opp fra ryggen i syd og ned ryggen mot nord.

Karte