Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Bergen: Espeland fangeleir

Datum:
31.05.2019
Tourcharakter:
Wanderung

Karte    

Bergen: Hytter på byfjellene, tur til Gjøken 577

Datum:
31.05.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
5,5km

Tur til hytten Gjøken fra Borgo, retur samme vi.

Karte    

Bergen: Rognåsen

Datum:
27.05.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
2,0km

Stirydding, opp fra Øyjorden og ned i skaret ved Garpetjern

Karte    

Bergen: Sandviksbatteriet

Datum:
26.05.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
8,1km

Karte    

Bergen: Ørneberget

Datum:
21.05.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
3,2km

Karte    

Bergen: Hytter på byfjellene

Datum:
20.05.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
13,0km

En rundtur opp til hyttene Grevbu og Helgheim fra demningen ved Svartediket.

Karte    

Fjell: Smalaneset på Algrøyna

Datum:
19.05.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,4km

En flott dag med, sommertemperatur og vindstille. Passer da med en tur ytterst på Sotra. Kjørte til Algrøy og parkerte på skoleplassen, der det var åpnet for parkering da parkeringsplassen var full. Tydelig mange på tur denne dagen. For å finne stien måtte vi gå videre til rundkjøringen og så følge Nøtevikvegen til et veiskille der vi tok til venstre og ned til en grind. I fjæren er det turskilt og godt merket sti utover. Fra Maggevika til Smalaneset tar stien en omvei over en høydedrag. Svært viktig i dårlig vær å følge stien grunnet havet og store bølger. På Smalaneset har Fjell Turlag postkasse og dette er turens ytterste punkt. En flott plass å nyte utsikten og få i seg litt mat og drikke. Fra Kungvika til venstre opp forbi et fjøs og på vei tilbake til skolen, >>>

Karte    

Fjell: Orrtua

Datum:
15.05.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,9km

Var litt spent på denne skogtoppen, så ganske tett ut med skog og det stemte. Første del av turen på fin traktorvei. Underveis var jeg på utkikk etter sti inn i skogen men så ikke annet en et par svake hjorttråkk. Fulgte et spor men det var ikke mye til hjelp. Ble mye basking for å komme meg frem. Oppe på toppen var det kun bartre og litt lettere og litt mer åpent. Fant en bolt i fjell på toppen, her har det vært folk for ikke så lenge siden da fjellet var rengjort rundt bolten. Ned igjen prøvde jeg å følge samme trasse, heldigvis ikke så langt til jeg var nede på traktorveien.

Karte    

Øygarden: Vardheia

Datum:
15.05.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
0,4km

En svært kort tur opp til Vardheia, høyeste toppen på øya Ona i Øygarden. Toppen ligger inne på et inngjerdet beiteområde med oljeterminalen på Kolsnes som nærmeste nabo.

Karte    

Øygarden: Selsstakken

Datum:
15.05.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
0,7km

Parkerte ved Hjelme kyrkje der det går god sti opp til toppen. På toppen er det trig. punkt, samt vanntårn og div. teleutstyr. Ble litt overrasket da jeg kom opp, der var det plassert et stort skilt med tekst adgang forbudt. Området var ikke inngjerdet og jeg tolket det som om det hjalt anlegget til vassverket. Rundet rundt og opp på toppen der det er god utsikt over området nord på Øygarden.

Karte