Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (2)
- Kayaking (2)
- Fahrradtour (17)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (280)
- Bergtour (4)
- Jogging (268)
- Spaziergang (2)
- Wanderung (6)
-
Skitour (120)
- Langlauf (16)
- Randonnée/Telemark (88)
- Tourenskilauf (16)
Peakbookfreunde
Rolig skitur fra Bøstølen
- Datum:
- 15.03.2015
Eg og Marianne gjekk en kort tur fra Bøstølen. Vi lagde oss en fin lunsjplass sørvest for Brynbottsvatnet, og sat og slappa av i sola eit par timar.
Fantastisk på Nonstinden
- Datum:
- 14.03.2015
- Tourlänge:
- 5:46h
- Entfernung:
- 12,4km
Endelig var det tid for skitur igjen! Nonstinden har eg lenge hatt lyst på, og i dag var det på tide. Starta litt før kl.9, og såg ingen verken foran eller bak meg. Det var ganske hard snø oppover, og eg var spent på korleis det ville bli i det bratte partiet. Eg kom raskt opp i sola, og hadde bra tempo oppover. Det bratte partiet gjekk veldig fint, tross litt hardt underlag. Hadde heldigvis spor å gå etter. Brukte ca 2 timar opp, og tilbragte 3 timar på toppen. Etterkvart vart det reine maurtua på toppen, og da passa det fint å tenke på nedturen. Sola og varmen hadde no laga fantastiske forhold, og det var berre å nyte kvar meter nedover!
Nesaksla
- Datum:
- 11.03.2015
Kunne ikkje berre sitte inne på kontoret i fineveret i dag, så det vart ein ny tur til Nesaksla.
Rånåkollen
- Datum:
- 02.03.2015
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 1:45h
- Entfernung:
- 6,7km
Etter eit jobbmøte på Bjorli passa det fint å spenne på seg skia og innta den nærmaste toppen. Det vart Rånåkollen. Ein artig liten sak.