Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (1)
- Fischen (1)
-
Fußtour (300)
- Bergtour (89)
- Jogging (176)
- Spaziergang (9)
- Wanderung (26)
-
Skitour (139)
- Langlauf (4)
- Randonnée/Telemark (133)
Peakbookfreunde
Gesammelte Listen
- Romsdalshalvøya ≥ pf30
- Hustadvika ≥ pf30m
- Molde ≥ 100m pf.
- Toppturer i Romsdalen
- Aukra≥ pf30m
- Molde ≥ 50m pf.
- Molde ≥ pf30m
- Fjellkonge og Fjelldronninger
- Romsdal ≥ 100m pf.
- Løten ≥ 50m pf.
- Vestnes ≥ 100m pf.
- Rauma ≥ 100m pf.
- Romsdal Pf 30m
- Kristiansund ≥ 100m pf.
- Prins og prinsesseturer
- Tingvoll ≥ 100m pf.
- Moldepanoramaet
- Rondane 2000m 50m pf
- Ørskoghalvøya p.f. >= 100 m
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Haddalshornet, Blåtind og Kongsvollen mm
- Datum:
- 05.12.2020
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 12,0km
Weekendtur til sjølvaste Ulsteinvik, og god mat og drikke på Ulstein hotell. Julekonsert fredagskvelden med Helene Bøksle, og en bedre middag.
Lørdag måtte noen nye topper bestiges. Opp kl 7, kjapp hotellfrokost og rett til Haddal. Parkerte i byggefeltet og startet på runden jeg hadde planlagt. Praktfull soloppgang på Blåtinden, og vakkert lys videre på turen til Kongsvollen. Traff en dame på vei ned igjen til Haddal. Etterpå ble det trilletur til Flø før regnbygene kom. 8 stk som var ute og surfet på Flø.
Søndag hjem igjen pga grått og trist vær. Kjørte en tur innom Brandal og Hjørungavåg før vi tok fergen fra Hareid. Kommer snart tilbake!
Heggemslia
- Datum:
- 03.12.2020
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 2,7km
Dagens siste tur, rakk den såvidt før mørket kom. Opp gjennom et hogstfelt, videre på skaren og litt glassert snø til toppen. Strake veien ned igjen til bilen før jeg mørknet ute.
Utrolig nok ikke vært på toppen her før, selv om jeg har vært på ski på Osmarka siden tidenes morgen.
Trollhaugen
- Datum:
- 03.12.2020
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 2,3km
Tok med meg disse to haugene på veien mot Osmarka. Kjørte litt ulovlig innover skogsveien, parkerte i kanten og sendte SMS til Anders Orset om tilgivelse. Tilgitt på stedet! Blaut myr et stykke opp mot første haugen. Fin sti etterpå et stykke mot Trollhaugen. Her har noen fyrt bål og kost seg innimellom. Ramlet over en gammel lysløype på veien ned igjen. Her må det ryddes opp Torvikbukt IL.
Åkerfallet
- Datum:
- 03.12.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 2,4km
Først oppom et gudsforlatt sted i skogen som heter Åkerfallet. Litt hogstfelt å anna drit oppi der, holdt på å knekke foten i et myrhål på vei ned igjen.
Turen fikk en bedre avslutning med en tur opp på Saghammaren nede i en idyllisk vik ved Kvalvågen. Aldri vært her nede før.