Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Facebook

Kjerkeberget

Datum:
24.08.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
9,1km

Skog og myr Hadde ikke forventet så mye annet enn skog og myr igrunn, men det gikk nå på et vis. Fin utsikt på toppen, og bra idyll for den som har hytte nede ved Gryttjørna. Therese var med på runden.

Karte    

Karihøa øst og Hellarhøa

Datum:
14.08.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
10,7km

Liten tur til avslutning Ingrid og Thomas dro hjem dagen før, så nå var det bare Markus og Sofie igjen + meg. Begge var i grunn sånn passe lei, så da passet det bra med en kort tur over Karihøa øst og Hellarhøa. Fin sti å følge som går i retning Veltdalshytta og Torsbu, som vi fulgte til vi fikk øye på Radiovatnet. Måtte se dette vatnet da det er en historisk plass fra krigens dager, det var hit gutta som lå på Fieldfare hytta måtte gå for å få radiodekning og kontakt med London. Herifra siktet vi rett på toppen av Karihøa øst, for så å fortsette til Hellarhøa. Derifra kjapt nedover og tilbake til Pyttbua.

Karte    

Isholfjellet-Storløypfjellet-Høgtunga

Datum:
13.08.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
21,9km

Dag 2 av treningsleiren med Sandhaug på Pyttbua skulle bli litt av en tur i ur. Starten innover Nørdre Botnen var fin, og passasjen over Puttskavlen var ikke noe å bekymre seg for da den var smeltet helt bort. Men langs ryggene videre over toppene Isholfjellet, Storløypfjellet og Høgtunga bydde på såpass mye ur at man kunne bli smågal. Fant en gammel vandrestav på vestsiden av Høgtunga, men den knakk desverre under bruk på vei til topps. Ned til Pyttbua fikk vi se ca 12-14 reinsdyr som koset seg i Nørdre Botnen, før de dro videre østover mot Lågtunga. Så at DNT Sunnmøre sier at her er det ikke sett villrein på evigheter er bare tull!

Karte    

Pyttegga-Høgstolen-Karitind

Datum:
12.08.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
20,9km

Thomas Sandhaug og Ingrid ble med til Pyttbua noen dager, men da skulle det løpes delvis og det skulle være liten sekk. Dagen bydde seg fram med fint vær, og shorts og t-skjorte var stort sett innafor. Lunsjen kunne inntas på Møre og Romsdal sitt høyeste fjell uten å fryse et sekund. Videre til Høgstolen valgte vi direkteruten rett ned sør ryggen fra Pyttegga, gikk fint uten noen store problemer. Fulgte mest mulig parti med snø for å komme oss kjapt til Karitind. Ned igjen om Karihøa og tilbake til middag på hytta. Søstrene Brøste med følge var hyttevert.

Karte    

Svaen

Datum:
24.07.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,2km

Liten luftetur fra hytta til Julie og Hans Otto på Budor.

Karte    

Lyngfjellet

Datum:
19.07.2024
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
1,9km

Fram og tilbake langs grusvei til fjellet over tunellen

Karte    

Kolåsfjellet og Vardefjellet

Datum:
19.07.2024
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
4,4km

En runde til Vardefjellet, med en avstikker til Kolåsfjellet. Flott dagsturhytte Vardebu like ved toppen av Vardefjellet.

Karte    

Lauvåsåsen

Datum:
19.07.2024
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
2,3km

Liten runde hvor vi gikk opp en vei og sti som endte ved en flott gapahuk. Videre sti bort til toppen og ned igjen en sti som endte halvveis nede i veien.

Karte    

Litlåsfjellet

Datum:
19.07.2024
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
1,7km

Bilbasert topp nesten denne gangen. Gikk liten grusvei opp, og en annen ned igjen. Lite å skrive hjem om.

Karte    

Allmannberget

Datum:
14.07.2024
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
10,1km

Tok en ny variant til Allmannberget, og denne kan anbefales. Fin tur når man kommer over skogen, og artig terreng å gå inne i renna. Regnet kom litt før toppen, men det var bare å jogge seg ned igjen til bygda.

Karte