Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (4)
- Expedition (4)
-
Andere Wintertour (107)
- Schneeschuhtour (106)
- Fahrradtour (9)
-
Fußtour (616)
- Bergtour (235)
- Jogging (2)
- Spaziergang (37)
- Wanderung (317)
-
Klettern (7)
- Eisklettern (6)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (64)
- Langlauf (15)
- Tourenskilauf (47)
Archiv - Nach Geografie
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Fossene i Kinsarvik på vestlandet
- Datum:
- 03.07.2021
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 11,7km
En lokal dikter hadde lagt ut masse dikt underveis. Alle på dialekt. Prøv om du skjønner hva so står.
Her er fossene i tur og orden:
Grønlia i Bymarka i Trondheim
- Datum:
- 13.06.2021
- Tourcharakter:
- Spaziergang
- Entfernung:
- 15,0km
Vi tok oss en tur til Grønlia, hjemmefra i dag.
Det var meldt regnbyger underveis, så vi skodde oss etter det.
Her var det en furu som fungerte som paraply. Det gikk heller dårlig viste det seg.
Der ser vi Lavollen mellom trea og Geitfjellet bakerst.
Imellom trea så vi en flott hytte. Etter en sjekk på kvelden viste det seg at den tilhørte en ungdomsorganisasjon som heter Juvente . De jobber for en ungdomstid uten alkohol. De leier ut hytta.
På Grønlia ble det nystekt vaffel og ditto sjokoladekake. hmmm... anbefales..
På Bakliåsen er det noen som har laget seg en egen grillplass.
Storheia på middag
- Datum:
- 09.06.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 9,7km
Uka hadde startet med sommervær og værmeldinga lovte samme været resten av uka også. Så da var det ikke langt fra ord til handling. Vi tok med oss sekken, litt Real Turmat og la i vei til den toppen som før sammenslåingen med Klæbu i 1.1.2020 var den høyeste i Trondheim, nemlig Storheia(565 moh).
På turen opp gikk vi for en gangs skyld på stien. Vi ville se om Trondheim bydrift hadde mishandlet stien så mye som mange beskrev med voldsomme ord på facebook.
Det har vært utbedringer der pga. stor pågang av turgåere og måtte derfor vedlikeholdes slik at terrenget ikke ble aldeles ødelagt. Mange er voldsomt i mot at det blir lagt pukk/grus oppå bakken, da dette er for mye tilrettelegging, mener de. Tydelig at de ikke skjønner at de selv, er en del av problemet som gjør at man >>>