Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (1)
- Kayaking (1)
-
Andere Wintertour (2)
- Schneeschuhtour (2)
-
Fahrradtour (45)
- Fahrradtour Gelände (39)
- Fahrradtour Straße (6)
-
Fußtour (1174)
- Bergtour (425)
- Hochtour (48)
- Jogging (654)
- Spaziergang (2)
- Wanderung (45)
-
Klettern (19)
- Alpinklettern (18)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (170)
- Langlauf (26)
- Randonnée/Telemark (101)
- Tourenskilauf (43)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Rando tur til Tveitakvitingen
- Datum:
- 14.01.2017
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 5:30h
- Entfernung:
- 19,3km
Med gode meldinger - sol og rundt 10 minus var ikke Hilde vanskelig å be med på tur til Tveitakvitingen. Jeg med nye støvler og lånte ski for anledningen, Hilde med helt nytt utstyr var det spennende å se hvordan alt funket.
Vi tok utgangspunkt i den mest vanlige ruten opp fra Furudalen via "Negarlandsbyen", Såta og opp "stueveggen" og videre rett mot toppen. Ved Såta begynte Hilde å merke at ikke alt var slik det skulle være, støvlene tok skikkelig på siden og det var ikke akkurat godt. Vi ble enig om å ta det litt pent videre, snu var ikke tema, her trosser en smertene i sin iver til å nå toppen.
Det blåste en del og folk flest snudde ved Såta, på ferden videre mot toppen traff vi kun en kar på fjellski som hadde samme mål som oss. Vi holdt følge helt >>>
Sveningen
- Datum:
- 24.04.2016
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 3:49h
- Entfernung:
- 11,1km
Så var kommunetoppen i Os huket av. Du verden for en flott tur og en fantastisk utsikt fra toppvarden.
Kjørte inn Hegglandsdalen fra Os og videre helt inn til Øvredal hvor vi parkerte på oppstillingsplassen noen hundrede meter fra bolighusene innerst i dalen. Herfra er turen godt merket helt inn til Fjellbotnen. De første kilometerne går en grei traktorvei som gradvis går over til en sti.
I følge kartet er normalruten opp fra Fjellbotn noe i østlig retning før en knekker av mot vest nær toppen.
Vi valgte i midlertidig å gå direkte opp skaret som ligger like vest for hytten som ligger helt innerst i Fjellbotn. Etter 2 timer stod vi på toppen - imponerende utsikt!
Takk for turen!
Her gikk vi rett opp det store skaret midt i bildet
==Kart==
Tveitakvitingen
- Datum:
- 10.04.2016
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 2:34h
- Entfernung:
- 19,0km
Søndagstur til Kvamskogen og Tveitakvitingen på programmet, som også er kommunetopp i Fusa/Samnanger.Gikk opp fra Furudalen skitrekk. Fulgte standard trase opp til Mødalen (Negerlandsbyen) og videre opp til Såta og "Stueveggen": Deretter sørvest og retning direkte mot toppen.
En kanon dag med strålende sol og ingen vind.
==Foto ==