Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (1)
- Kayaking (1)
-
Andere Wintertour (2)
- Schneeschuhtour (2)
-
Fahrradtour (44)
- Fahrradtour Gelände (38)
- Fahrradtour Straße (6)
-
Fußtour (1137)
- Bergtour (421)
- Hochtour (48)
- Jogging (621)
- Spaziergang (2)
- Wanderung (45)
-
Klettern (19)
- Alpinklettern (18)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (160)
- Langlauf (26)
- Randonnée/Telemark (94)
- Tourenskilauf (40)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Austanbotntindtraversen - "The Hard Way" - Rett på V0
- Datum:
- 05.06.2016
- Tourcharakter:
- Alpinklettern
- Tourlänge:
- 9:22h
- Entfernung:
- 11,0km
Søndag gikk turen over en av Norges fineste traverser. Coni, Herman og jeg møttes på Berdalsbandet kl.07. Coni hadde da tatt en såkalt Alpestart, dvs avreise hjemmefra rundt kl.03.00.
Vi trasket i vei på ski (Rando) opp så langt vi kunne før det er naturlig å brekke av mot søreggen.
Satt fra oss støvler og ski og fortsatte mot søreggen til fots. I snøen siste stykke opp mot selve eggen valgte vi å ta på oss stegjern, var vel oppe til selve innsteget rundt 2 timer etter at vi startet.
Så gjorde vi oss klar med nødvendig sikringsutstyr og kunne starte på selve traversen. Jeg hadde fått klar instruks fra Coni at her måtte det lages film, så GoPro kamera ble satt på hjelmen - og vi var da alle klar for det som vi alle hadde sett frem til.
Traversen ble en fantastisk opplevelse >>>
Stølmaradalstinden - Solotur på Randonee
- Datum:
- 04.06.2016
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 6:54h
- Entfernung:
- 21,0km
Solotur til til Stølsmaradalstinden i dag.
Kjørte fra hytten på Filefjell ved 07 tiden, begynte å gå fra Murane og inn Austanbotn kl.08, var heldig å finne en snøbro for passering av elv inne i Austanbotn, stor snøsmelting nå. Gikk så over Gravdalsbandet og videre helt inn i Gravdalen, passert 1414 toppen på vestsiden. Satt fra meg skiene ca 50m opp i det bratte partiet, trasket videre til beins til toppen. Etter ca. 4 timer gange stod jeg på toppen - en helt fantastisk utsikt til alle topper i Hurrungane.
Tok en god halvtime pause før jeg begynte å traske ned igjen, snøen var svært råtten og jeg gikk flere steder til knes, så det var godt å få på seg skiene igjen.
Fottur, Damsgårdsfjellet,Olsokfjeller,Gravdalsfjellet
- Datum:
- 29.05.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 2:00h
- Entfernung:
- 5,0km
Et fantastisk drømmevær denne søndagen, vi (Marianne, Karoline og jeg ) valgte en litt kortere variant enn 7 fjellsturen som gikk for stabelen denne dagen. Vi tok utgangspunkt i Nordnesdalen og tok retning på Gravdalsfjellet . Gikk først innom Laksevåghytten og deretter opp stien som går opp like bakom den store rhododendron like ved vestsiden av hytten, følger denne opp til stien mellom Viggohytten og Gravdalsfjellet. Tok en avstikker nedom Viggohytten som nå begynner å ta form igjen etter at den brant ned i 2014.
Etter en kort foto pause gikk vi mot Gravdalsfjellet – fantastisk utsikt fra denne toppen, du ser «alt», og allikevel virker alt så nærme. Så var det Damsgårdsfjellet next – fra Gravdalsfjellet kunne se rikelig med folk på Damsgårdsfjellet, det var nok siste >>>
Løpetur Damsgårdsfjellet,Olsokfjellet,Gravdalsfjellet
- Datum:
- 29.05.2016
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:30h
- Entfernung:
- 11,4km
Etter fotturen litt tidligere på dagen i et fantastisk drømmevær , ble jeg skikkelig sugen på en løpetur i noe av det samme området. Løp hjemmefra og opp Nordnesdalen og videre opp til Olsokfjellet fra sør, derfra videre bort til Damgårdsfjellet, Gravdalsfjellet, Viggohytten, Kanadaskogen, Storhovden og hjem. Fikk virkelig testet de nye LaSportiva Akasha skoene denne dagen. Kan ikke berømme disse nok, fantastiske sko for de litt lengre turene og for de som har litt bred fot.
Gravdalsfjellet (Nordnesdalen-Laksevåghytten-Gravdalsfjellet
- Datum:
- 27.05.2016
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:23h
- Entfernung:
- 10,5km
Løpetur hjemmefra opp Nordnesdalen-Laksevåghytten-Gravdalsfjellet-Viggohytten
Fikk testet de nye LaSportiva Akasha skoene - OK
Gravdalsfjellet
Løpetur over Løvstakken-++
- Datum:
- 24.05.2016
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 2:07h
- Entfernung:
- 14,5km
Løpetur fra Haukeland Sykehus og hjem. Turen gikk over Løvstakken via Danmarkplass - Løvstien- opp Skillingsbollen - ned til Skytebanen og videre til Nordnesdalen og opp til Laksevåghytten - Gravdalsfjellet - Viggohytten, for så å løpe ned til Kanadaskogen.
Løvstakken - løpetur 17.mai
- Datum:
- 17.05.2016
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:46h
- Entfernung:
- 14,0km
Løvstakken
- Datum:
- 14.05.2016
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 2:00h
- Entfernung:
- 8,3km
Flott tur til Løvstakken med utgangspunkt fra Melkeplassen hvor vi fikk prøvd den nye Løvstien, tok av fra Løvstien og gikk opp "Skillingsbollen" som stien kalles.
Førdesveten - Kommunetopp i Sund
- Datum:
- 01.05.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 1:16h
- Entfernung:
- 4,2km
Denne søndagen tok vi for oss et par kommunetopper på Sotra, først ut var "Veten".
Kjørte først til Klokkervik og tok deretter av til høyre opp ved skilting til Førde, kjørte opp bakken og et lite stykke inn på flaten til vi så skilting mot toppen. Stod på toppvarden etter knappe 30 min. Flott utsikt !
Nå er det rett videre for Liatårnet - Kommunetoppen i Fjell !
Liatårnet - Kommunetopp i Fjell
- Datum:
- 01.05.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 1:37h
- Entfernung:
- 7,4km
Kom rett fra Veten - kommunetoppen i Sund. Så var det siste topp for dagen - Liatårnet. Gikk opp veien til Pyttane og tok derfra retning mot Liatårnet (veien er ikke åpen for trafikk). Fulgte en godt oppmeket stil hele veien frem - ca 900m fra pyttane. Kraftig vind gjorde av vi kun stoppet et par minutter for de obligatoriske bildene. Brukete 48 min til toppvarden.
Bilde er tatt et lite stykke etter Pyttane i retning mot Liatårnet - fin sti helt frem.