Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (1)
- Kayaking (1)
-
Andere Wintertour (2)
- Schneeschuhtour (2)
-
Fahrradtour (44)
- Fahrradtour Gelände (38)
- Fahrradtour Straße (6)
-
Fußtour (1127)
- Bergtour (420)
- Hochtour (48)
- Jogging (612)
- Spaziergang (2)
- Wanderung (45)
-
Klettern (19)
- Alpinklettern (18)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (160)
- Langlauf (26)
- Randonnée/Telemark (94)
- Tourenskilauf (40)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Vardhovdflænane -Sulebu på «joggepinner»
- Datum:
- 24.03.2024
- Entfernung:
- 23,0km
Testen felleskiene som ble kjøpt på tampen av sist sesong. Noen få minus og tørr snø, det ble ingen suksess, svært dårlig feste men ok gli på flaten. Så disse blir fremover kun brukt på skikkelig pluss føre. Det ble en tung affære ! Men kunne ikke klage på været som leverte til terningkast seks i dag.
Tror det er den første påsken med så mye snø ved hytten
Sulebu med Suletind i bakgrunnen
Slettningsegge direkte fra hyttedøren !
- Datum:
- 09.02.2024
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 20,2km
Fjellskitur til Sletningsegge er en av mine favoritter, med utgangspunkt fra hytten.
Med en slik værmelding som det var for denne dagen var det avspasering fra jobb som meldte seg.
Det angrer jeg ikke på, det ble en fantastisk tur i rundt 22 minus, sol fra skyfri himmel og knapt et vindpust.
Vardhovdtinden i tett tåke
- Datum:
- 30.12.2023
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 3:52h
- Entfernung:
- 16,9km
I utgangspunktet var det gode meldinger for dagen, men det ble ikke slik. Hadde Vardhovdtinden som dagens mål, valgte fjellski siden det ikke var kjørt spor innover mot Flænane, men at jeg måtte gå det meste av turen på GPS var ikke planen. Så kun et par meter foran meg - når jeg nådde toppen åpnet skylaget seg noe minutter - snakk om flaks !
Traff ikke et menneske etter Tenla, kanskje ikke så rart uten spor og null sikt!
Tur på joggepinnene rundt Otrøvatnet
- Datum:
- 29.12.2023
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Tourlänge:
- 1:47h
- Entfernung:
- 14,3km
«Nøse Ride»rundt Tyinkrysset
- Datum:
- 23.09.2023
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 3:22h
- Entfernung:
- 18,7km
Børrenøse
- Datum:
- 19.08.2023
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 9,3km
Formiddagstur til Falketind !
- Datum:
- 18.08.2023
- Tourcharakter:
- Hochtour
- Tourlänge:
- 4:25h
- Entfernung:
- 10,4km
Yr meldte klart og fint vær fra morgenen av, dette måtte benyttes, tok fri fra jobb og kom meg ut av hytten tidlig for en tur til Falketind og
muligens bortom Stølsnostinden. Men yr kan man ikke stole på, Koldedalen var tettpakket med skyer, de meldte jo helt klart !!…..shit… Men satt i vei rundt kl. 06:30 og satset på at det ville klarne opp utover formiddagen.
Med blåis på Falkebreen var det innafor å gå over alene. Skyene lå tett nedover breen og opp Pioneerruta, så her var det kjekt å ha sporet på GPSèn.
Etter gode 2 timer stod jeg på toppen av Falketind. Returnerte etter de obligatoriske bildene var unnagjort. Valgte å stå over Stølsnostinden denne gangen, den lå innkapslet i skylaget.
Returnert samme vei som jeg kom opp. Vel nede på breen traff jeg et turfølge >>>
Tverrbytthornet
- Datum:
- 29.07.2023
- Tourcharakter:
- Hochtour
- Entfernung:
- 8,5km
Etter en litt lengre tur i Knutsholet for et par dager siden ble det et rolig alternativ denne dagen. Overnattet i telt ved Leirvassbu, det regnet kraftig ila natten, men når jeg stakk hode ut av teltduken på morgen var det sol fra klar himmel -> kunne ikke bli bedre.
Nøt frokost og kaffe utenfor teltet, perfekt start på dagen :-)
Etter frokost trasket jeg i vei, like ved Troget (1446), tok jeg igjen en kar som lurte på om vi kunne slå oss sammen siden vi hadde samme mål for dag, mener han het Ragnar. Veldig hyggelig fyr som viste seg å ha vært på flere Peakbook treff, så vi hadde mye å prate om.
Vi brukte 2 timer opp, satt en god stund på toppen før vi returnerte.
Skulle noen ønske å kopierer mitt track - så er det bedre å bruke retursporet begge veier.
13 topper rundt Knutsholet
- Datum:
- 27.07.2023
- Tourlänge:
- 11:50h
- Entfernung:
- 22,8km
Toppturplukking rundt Knutsholet har stått på planen lenge, veldig lenge!
Endelig skulle det se ut til å klaffe for oss begge, og ikke minst værprognosene så lovende ut.
Tok første båt fra Gjendesheim til Gjendebu - Når vi ankom hytten ble det en rask omkledning samt inn å få laget en nistepakke (jeg glemte å ta med maten), utrolig hyggelig betjening på hytten forresten !
Sondre hadde ordnet med lån av kano for å gjøre adkomsten til «holet» mye raskere og litt mer variert enn å måtte traske langs vannet, gikk i land etter 40 min padling.
Satt så kursen opp mot Knutsholet, etter hvert krysset vi elven (greit med staver her) for å peile oss inn på dagens første topp, Nørdre Skarvflytinden, deretter tok vi toppene i tur og orden (13 stk) t.o.m. Vesle Knutsholstinden. Det var >>>