Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (1)
- Kayaking (1)
-
Andere Wintertour (2)
- Schneeschuhtour (2)
-
Fahrradtour (44)
- Fahrradtour Gelände (38)
- Fahrradtour Straße (6)
-
Fußtour (1144)
- Bergtour (421)
- Hochtour (48)
- Jogging (628)
- Spaziergang (2)
- Wanderung (45)
-
Klettern (19)
- Alpinklettern (18)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (160)
- Langlauf (26)
- Randonnée/Telemark (94)
- Tourenskilauf (40)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Store Brekketinden -Peakbook Summit V
- Datum:
- 23.09.2017
- Tourcharakter:
- Hochtour
- Entfernung:
- 21,0km
Lørdag var det flere grupper som hadde planer om Store Brekketind. Vi møtte til frokost kl.06, dette for å rekke fergen kl.06.45 til Urke. Vi kjørte så mot Stranda og videre inn til Habostad-Sætra.
Fulgte stien inn Liadalen i retning Patchellhytta, før vi dreide nordover og opp i retning mot Brekketindane.
Her tok vi oss en liten spisepause og fikk fylt opp med vann. Gikk så videre opp mot brekanten som vi nådde etter ca.3 timers gange. Valgte å gå over breen uten stegjern.
Turen videre opp til toppen gikk greit for alle sammen. Her tok vi en lengre pause og bare nøt den fantastiske utsikten – og damene hadde selvfølgelig medbragt Champagne som ble sprettet !!
Når vi kom ned til kjernet ved brekanten, ble det bading i nettoen for Coni, Siv og Øydis – Sporty !!
Takk for turen, >>>
Bruviknipa
- Datum:
- 16.09.2017
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 4,9km
Etter en tidlig start denne dagen med først en løpetur Høgafjellet, var det nå duket for Bruviknipa. Kjente at det var litt mindre sus i beina, men turen opp gikk rimelig greit. Brukte rundt 40 minutter - dette er en helt fantastisk utsiktstopp. Ble liggende en god stund å bare nyte solen og den flotte utsikten.
Høgafjellet
- Datum:
- 16.09.2017
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 12,8km
Med væremelding en bare går rundt å drømmer om - var jeg klar som et egg for Osterøy og Høgafjellet. Kjørte hjemmefra rundt klokken 08.30. Det er et drygt stykke å kjøre fra Bergen, men så tidlig var det lite trafikk innover.
Tok av første vei til høyre etter Osterøy broen - skiltet mot Bruvik. Like etter Bruvik tok jeg av mot venstre. Fulgte denne veien helt inn til grusveien som var merket Blomdalsvegen, fulgte så denne helt til endes, her var det en stor parkeringsplass.
Hadde hørt at merking av denne turen ikke var helt prima, og det fikk jeg erfare. I starten gikk det helt fint, stien begynner like til venstre når man kjøre inn på P-plassen. Men merkingen blir vanskelig å følge et stykke etter hytten som man passerer etter noen kilometer.
Gikk raskt i starten - for etterhvert >>>
Sydpolen
- Datum:
- 13.09.2017
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 11,1km
En skikkelig fin tur til Sydpolen og videre til Søre Gullfjelltoppen, og til slutt innom Toro på vei ned igjen. Gikk fra Hausdal parking.
Dette var en grei runde som jeg kommer helt sikkert til å ta igjen !
PS ! Ble noe kluss med gpx sporet på Appèn i dag ?