Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Signal Kuppe, 4554 moh

Datum:
18.07.2019
Entfernung:
11,5km

Startet kl.05:30 fra Gnifetti hytten med Signalkuppe som hovedmål. Atter en dag med nydelig vær, så her er det bare å nyte dagen. Damene kjente på høyden i dag, så det ble litt hodeverk underveis, men det gikk heldigvis fort over. Du verden for en utsikt det var fra Signalkuppe ! På returen fikk Terje og jeg med oss Ludwigshøhe (4344moh) - i tillegg tok Terje med seg Zumsteinspitze. Vel tilbake på Gnifetti hytten nøt vi en kald halvliter i solveggen - fy søren så godt den smakte!! Middagen smakte utrolig godt denne kvelden, imponerende hva de kan få til å lage under litt kummerlige forhold.

Karte    

Piramide Vincent, 4215 moh

Datum:
17.07.2019
Tourcharakter:
Hochtour
Entfernung:
14,4km

Etter en fantastisk frokost på Ellex Hotel i Stafal var vi klar for ny tur opp i høyden. Tok banen opp til Punter Inderen. Stegjern ble tatt på rett ved topp av heis - deretter satt vi kursen mot VincentPiramid (4215 moh). Det ble en tung tur i den myke/slush lignende snøen. Fra Vincent gikk vi ned til Capanne Gnifetti hytten hvor vi hadde lag inn to overnattinger. Neste dag var Signalkuppe målet.

Karte    

Gran Paradiso, 4061 moh

Datum:
16.07.2019
Tourcharakter:
Hochtour
Entfernung:
13,8km

Startet dagen fra Emanuele Vittorio hytten kl.04:00 -med hodelykt og Gran Paradiso som mål. Det var det rene lystoget som veltet seg oppover dalen. Det ble en solid tur og her måtte man bare ta det med ro, kjente høyden tok på. Men du verden for et vær vi fikk og en utsikt som en bare kan drømme om. På returen innvilget vi oss et solid stopp på "Vittorio" hytten før vi gikk ned til bilen. Satt så kursen mot Stafal og overnatting på Ellex Hotel (herlig!!).

Karte    

Refugio Emanuele Vittorio, 2735 moh

Datum:
15.07.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,9km

Etter en natt på Cosmiqies hytten på 3613 moh gikk turen tilbake til Aigullle du midi og videre ned til Chamonix. Kjørte så igjennom Mont Blanc tunnelen og videre til Italia og Gran Paradiso naturpark. Gikk opp til Refugio Emanuele Vitorio hytten på 2732 moh hvor vi overnattet. Brukte rundt 1 time og 40 min til hytten. Neste dag stod Gran Paradiso for tur.

Karte    

Aiguille du midi, 3842 moh

Datum:
15.07.2019
Tourcharakter:
Hochtour
Entfernung:
1,3km

Retur til Aiguille du midi i snøstorm. Akklimatisering er forhåpentligvis unnagjort. Fikk litt hodepine og kvalme den første natten, men det ble heldigvis kun med dette.

Karte    

Aiguille du midi /Cosmiqies hytten

Datum:
14.07.2019
Tourcharakter:
Hochtour
Tourlänge:
1:00h

Dag 1: Endelig var det vår tur til å besøke Alpene. Terje ( terje61 ) hadde opplegget klart i detalj. Frida, Janne og jeg kunne bare cruise igjennom hele uken. Planen var som følger: Akklimatiseringstur til Aiguille du midi - med videre tur /overnatting på Cosmiqies hytten. Her fikk vi kjenne høyden, fikk hodeverk og kvalme utover natten. Men det ble med dette, videre slapp vi unna høydesyke. Dag2: Retur til Aiguille du midi i snøstorm, deretter banen ned til Chamonix. -Kjørte så til Italia med Gran Paradiso som mål. Gikk opp til Refugio Emanuele Vittorio hytten på 2732 moh. Dag 3: Tur til Gran Paradiso (Madonna).Alpestart kl.04:00. Etter nådd toppen returnert vi til bilen og kjørte videre til Stafal hvor vi overnattet. Dag 4: Tok banen opp til Punter Inderen, gikk videre opp på VincentPiramid >>>

Karte    

Ulriken

Datum:
11.07.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
5,7km

Karte    

Livarden

Datum:
09.07.2019
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
9,4km

Karte    

Løvstakken

Datum:
07.07.2019
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
7,2km
Karte    

Børrenøse

Datum:
06.07.2019
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
9,3km

Karte