Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

2.Toppen i «Seven Summits Øygarden» - Knappskogfjellet

Datum:
09.04.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
0:48h
Entfernung:
2,6km

Stort oppmøte når 2.toppen i Seven Summits Øygarden sto for tur, utrolig kjekt at så mange deltok!

Karte    

Løvstien & Storrinden på Offroad

Datum:
08.04.2024
Tourcharakter:
Fahrradtour Gelände
Tourlänge:
1:47h
Entfernung:
32,4km

En rask tur etter jobb for å sjekke ut Løvstien nå etter den er ferdigstilt, den var blitt utrolig fin ! Returnert via Storrinden.

Karte    

Blåmanen & Rundemanen i regn og 18 m/s

Datum:
07.04.2024
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
10,2km

Blåmanen - Null sikt Fløyen

Karte    

Trefjellsrunden

Datum:
06.04.2024
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
4,3km

Karte    

Joggings til Storrinden

Datum:
02.04.2024
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
0:53h
Entfernung:
9,2km

Karte    

Viddens høyeste via Hardbakkadalen og Borgaskaret

Datum:
31.03.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
13,6km

Tett tåke over vidden i dag, GPS (PB App) ble flittig brukt for å finne fram. Stakk innom Turnehytten i tåkehavet som eneste gjest, og det forstår jeg godt. Det er vel ikke alle som gir seg utpå GPS tur over vidden

Karte    

Ulriken fra nord og sør !

Datum:
29.03.2024
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
12,3km

To runder opp til Ulriken. Parkert ved Lappen, første runden opp gikk rundt Svartediket og opp Ulrikseggen, ned via Stormfuglen og Korketrekkeren, andre runde gikk opp Ulriksrennen og ned trappene og tilbake til bilen ved demningen / Lappen Parkering. Grei runde med litt høydemeter og endelig litt sol. Rømte ned fra fjellet i går da jeg gikk i metning ift. whiteout…tåke…null sikt …osv. Påsken kom og gikk på palmesøndag i år. Grei utsikt fra Ulrikseggen Ulrikseggen Ulrikseggen Utsikt mot hytten Stormfuglen Opp Ulriksrennen

Karte    

Børrenøse i null sikt !

Datum:
27.03.2024
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
5,7km

Karte    

Grindane med beste turfølge !

Datum:
26.03.2024
Entfernung:
19,6km

I dag ble det en flott tur til Grindane sammen med Morten, Anne, Endre,Natasha og Øyvind. Først fikk vi en omvisning av hytten til Morten - fy søren, den likte jeg !! Startet turen rett fra hyttedøra rundt kl:11. Værmeldingen for dagen var ikke de helt store, men den første delen av turen ble mye bedre enn meldt, nær toppen ble det dessverre full klaff for YR. Men dette la ingen demper på turen for denne gjengen. Takk til dere alle for en super dag i fjellet, jeg storkoste meg !

Karte    

Børrenøse x 1,5

Datum:
25.03.2024
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
8,2km

Traff Endre på toppen av Børrenøse, vi ble stående å prate vel å lenge, før vi slo følge ned via hytten min, herlig pudderføre. Etter en omvisning "light"i hytten, dro vi videre ned til bunnen av Tørrisheisen. Endre var ute for å hanke høydemeter, så skulle til topps en gang til, jeg hang (som et slips) med opp til toppen av Tørrisheisen. Endre fortsatte videre til topps. Takk for turen Endre.

Karte