Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (6)
- Kayaking (6)
-
Andere Wintertour (1)
- Schneeschuhtour (1)
- Fahrradtour (1)
-
Fußtour (22)
- Bergtour (3)
- Jogging (2)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (7)
-
Skitour (19)
- Langlauf (7)
- Randonnée/Telemark (2)
- Tourenskilauf (6)
Peakbookfreunde
Gesammelte Listen
Krosshøe
- Datum:
- 15.08.2020
- Entfernung:
- 6,2km
Liten kveldstur til Krosshø hvor vi spiste middag (real turmat) og koste oss med øl/cider. Kjempefin utsikt fra denne toppen.
Soleibotntind
- Datum:
- 15.08.2020
- Entfernung:
- 10,0km
Fin tur med Nina i strålende vær. Prøvde oss videre mot søre, men snudde i skaret.
Visbreatind og Langvasshø - avslutningstur 2K Linn Therese
- Datum:
- 08.08.2020
- Entfernung:
- 14,5km
Da var dagen kommet til Linn Therese sine 2 siste 2000-topper. Hun fylte 15 år i april og blir Norges yngste som har gått alle 377. Imponerende bragd !
Med på turen var mange av de som har deltatt på turer de siste årene. Våknet til en skikkelig regnskur og yr meldte regn og tåke fra ca kl 12 - var derfor litt spent ift været. Fin tur i oppholdsvær oppover mot Langvasstind og Visbreatind. Rett før toppen kom det litt regn, men ellers var det opphold hele dagen. Utsikt fra toppen hadde vi også.
På toppen ble det selvsagt feiring med Else Mari sin nydelige ripskake som har vært fast toppturkake på våre turer.
En stor takk til Morten, Linn Therese og Julia for alle de fine turene jeg har fått være med på.
Dovrefjell dag 3 - Store Skredahøi
- Datum:
- 01.08.2020
- Entfernung:
- 24,8km
Våknet til nok en fin dag og målet idag var Store Skredahøi samt retur til bilen. Heidi og Sindre valgte å sette kursen hjemover, mens Jørn, Morten, Linn Therese, Else Mari og jeg skulle opp på Skredahøi som er Linn Therese sin 3.siste 2000-topp.
Startet kl 09 idag. Gikk stort sett i ur på tur opp. Kom til toppen 1230. På retur valgte vi å følge noen snøfelt og fulgte dalen ut, ellers samme rute tilbake til camp. Kom dit ca 1545 hvor det ble pakking av sekker og spise litt før vi startet på retur. Vi valgte en annen rute på retur og var litt spent på kryssing av Jori som er en elv med mye vannføring. Valgte å prøve kryssing i området hvor DNT-stien krysser Tverråi slik at vi fikk all vading på ett sted. Hadde egentlig tenkt å bytte til crox, men ble isteden vading med >>>
Dovrefjell dag 2 - Svånåtinder og Langvasstind
- Datum:
- 31.07.2020
- Entfernung:
- 20,6km
Våknet til en nydelig dag og målet var Storstygge Svånåtind, Bruri og Langvasstind. Startet å gå kl 09 fra camp.
Jeg har vært på Stor-Stygge Svånåtind 2 ganger før så det ble ingen ny topp for meg, men det var moro å gå fra en annen kant. Vi gikk videre og Bruri var neste mål. Heidi valgte å stå over denne og satte seg til å vente på toppen. Jeg ble med den til Bruri Hammer, men med skadet finger på høyre hånd (dropfinger) bestemte jeg meg fort for å stå over denne toppen. Det tok veldig lang tid å få alle 5 opp og ned hammeren, men i strålende sol og hyggelig selskap av Heidi gjorde det ikke noe å vente. Videre gikk turen mot Langvasstind. Her var det også en bratt hamner ned hvor jeg valgte å stå over. Tau og seler låg igjen før søre Langvasstind så det var >>>
Dovrefjell dag 1
- Datum:
- 30.07.2020
- Entfernung:
- 10,3km
På tur med Else Mari, Jørn, Morten, Linn Therese, Heidi og Sindre.
Målet for denne turen var 7 2000-topper på Dovrefjell. Kjørte inn til Skamsdalssætring i Lesja og fulgte DNT-stien innover. Brua over Tverråi var ødelagt så der ble det vading. Ble litt rådslagning om vi skulle krysse elva Jori samtidig, men vi ble enig om å følge stien innover å gå rundt Lesjøen. På nordsiden av Lesjøen ble det flere vadinger da vi måtte krysse flere elver. I tillegg var det områder med myr og kratt. Vi var veldig glade da vi var ferdig med dette området og kunne sett kurs opp mot camp-plass på ca 1400 moh.