Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (17)
- Schneeschuhtour (17)
- Fahrradtour (2)
- Fußtour (1467)
-
Skitour (98)
- Langlauf (11)
- Randonnée/Telemark (1)
- Tourenskilauf (73)

Lieblingsgipfel
Ravnakulten
- Datum:
- 15.04.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,2km
Etter et hyggelig overnattingbesøk parkerte jeg ved det gamle skolehuset på Stølsvik/Lia. Fulgte skogsveien til det tar av en merket sti gjennom et lite granfelt. Stien går bratt opp under en fjellhammer før den flater ut mot toppen. Videre mot Jamburfjellet går det enda tydeligere, men våt sti. Derfra er det merket sti ned igjen til skogsveien. Ikke den helt store utsikten, men en fin rundtur i nydelig vær.
Neste stopp Landåsen .
Borgundnuten
- Datum:
- 14.04.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 6,0km
Fulgte veien opp fra fergen og tok inn på merket skogsvei på ca 110 moh. Denne går etter vært over i en fin, men bratt sti opp fjellsiden. Flott utsikt flere steder på veien opp. Mot slutten flater det noe ut, men det er fortsatt en formidabel utsikt i alle retninger fra toppen. Var en god halvtime på toppen og fikk slått av en hyggelig prat med to andre turgåere. Returnerte samme vei og var nede på kaien i god tid før 1940-fergen gikk. Når bar det videre til overnatting i Røo.
Sundnessåta
- Datum:
- 14.04.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 4,2km
Parkerte litt for langt ute, kunne kjørt forbi en rød løe og parkert på parkeringsfelt A eller B. Virker som et populært område for det var plass til mange biler og meget godt tilrettelagte stier og skilting. Ble en fin rundtur opp på Halsnøys mest synlige fjelltopp. Nede i god tid før fergen til Fjellbergøy skulle gå. Neste topp var altså Påskåsen .
Vikefjell
- Datum:
- 14.04.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 2,0km
Parkerte ved et postkassestativ helt i veien på nordsiden av toppen. Fulgte vei og grusvei opp i Teigadalen, men ble utålmodig og tok en off trail snarvei. Det var greit terreng med mye hjortetråkk og jeg kom raskt inn på stien fra sør. God utsikt fra toppen. På vei ned tok jeg nok en snarvei ned til husene i Teigen.
Neste tur var nå på Halsnøy; Sydnessåta .
Kaldestadåsen
- Datum:
- 14.04.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 2,5km
Parkerte vest for stistart. På veien dit prøvde jeg meg på en snarvei som faktisk var merket i starten. Men denne er nok svært lite brukt, for det ble litt unødvendig knoting gjennom bjørnebærkratt. Fulgte stien helt ned til veien på returen.
Neste stopp Vikefjell .
Olsok- og Damsgårdsfjellet
- Datum:
- 12.04.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 1:00h
- Entfernung:
- 4,0km
Dalstuva
- Datum:
- 06.04.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,2km
Morgentur i overraskende mye snø, før jeg skulle ha oppstartsmøte med elektriker.