Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (17)
- Schneeschuhtour (17)
- Fahrradtour (2)
- Fußtour (1483)
-
Skitour (98)
- Langlauf (11)
- Randonnée/Telemark (1)
- Tourenskilauf (73)
Lieblingsgipfel
Kolåsfjellet
- Datum:
- 22.04.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 3,5km
Fulgte beskrivelsene til knutsverre (Knut S. Andersen) og Uncas og parkerte like ovenfor snuplassen. Fulgte østre skogsvei/sti opp og vestre skogsvei ned igjen. Fin tur på nå godt opparbeidede stier. Fin utsikt fra toppen.
Fortsatte videre til Lyngfjellet...
Olsokfjellet (over Damsgårdsfjellet)
- Datum:
- 17.04.2016
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 1:00h
- Entfernung:
- 3,5km
Bjørnaåsen
- Datum:
- 08.04.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 1,5km
Etter å ha jobbet på Ulven denne flotte fredagen, bestemte jeg meg for å bli ferdig med Os-listen. Kjørte derfor opp i Halhjemsmarka og parkerte langs veien der den går ned igjen mot Bjørnafjorden. Det går flere relativt nylagde stier i området, men ingen av dem ser ut til å gå til toppen. Jeg fulgte to forskjellige opp og ned. Det siste stykket mot toppen gikk uten sti, men i relativ åpen furuskog. Dette er en kort og raskt tur, men ikke anbefalt gjennomført med joggesko. Var ganske bløtt enkelte steder.
Little Mountain (Vietnam)
- Datum:
- 25.03.2016
- Tourcharakter:
- Fahrradtour
- Entfernung:
- 12,0km
Kombinert påske og vinterferie på besøk til min bror som jobber i Vietnam. Vi bodde i Vung Tau, en by med et par hundre tusen innbyggere, halvannen times kjøretur fra Ho Chi Minh City (Saigon). Området er ganske så flatt, men byen har to små "fjell" med de originale navnene Little og Big Mountain.
Jeg hadde to fine sykkelturer hvor jeg prøvde å bestige disse toppen, men kom meg bare opp på Little Mountain. (Veien til topp punktet på Big Mountain var stengt fra den siden jeg kom opp.)
Det er en fin sykkeltur på 2,5 km opp til toppen av Little Mountain. Jeg syklet i tillegg rundt fjellet og min tur ble da på totalt 12 km.
Toppen har god utsikt og et fyrtårn, noe som gjør at det er en god del besøkende hver dag. De fleste kommer opp med moped, noen med bil og en "crazy >>>
Kleppavarden
- Datum:
- 27.02.2016
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,5km
Vedhogst og tak reparasjon på hytten på Reksteren gjorde at jeg fikk anledning til å ta turen til Kleppavarden lørdag morgen. Dette var en av de turene hvor man bakser seg gjennom einer, granskog og myr, for så å oppdage at det går meget godt merket sti opp til fjellet fra motsatt side. Jeg hadde på forhånd tenkt, at hvis det var sti til denne toppen, så ville den være fra andre siden, men siden jeg kom kjørende fra Reksteren...
Heldigvis var snøen noenlunde bærende og jeg gikk ikke gjennom mer enn 5-10 cm. Og så snart jeg var gjennom det verste granfeltet på Kyrnahaug, så var det grei skuring over myrene mot toppen.
Men, det er altså meget godt merket sti opp fra Kongsvik og denne ruten anbefales. (Jeg fulgte ruten baklengs over til Nesvarden i 10-15 cm snø og hadde ingen >>>