Archiv - Nach Datum

Gesammelte Listen

Haldorpiggen

Datum:
29.07.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,7km

Stopp hos Per-Ivar på veg til Norway cup. Lettkjøpt PF500-topp før vi kjørte videre til Oslo. Fin morgen. Fin sti til Haldorpiggen. Faktisk noen våte partier etter mye regn i det siste. Gruppeselfie i motlys-syndromet. Enklere slik... Sommermorgenidyll

Karte    

Moldeheia

Datum:
28.07.2023
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
7,2km

Sykkel til Fjellbrua.

Karte    

Varden

Datum:
27.07.2023
Karte    

Varden - Skihytta.

Datum:
26.07.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,9km

Karte    

Otrøya vest - Midsundvatnet rundt.

Datum:
24.07.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
10,2km

Våkna til lågt skydekke, men valgte og stole på værmeldinga. Det skulle vise seg at vi slapp å fokusere for mye på utsikten. Fin runde på gode stier, uten så alt for mye innslag av trappetrinn. Gikk rett fram på god sti, der stien tar ned fra Trollhesten mot Midsundhornet. Plutselig blei det slutt på stien.....tydeligvis flere som har gjort det samme. Tjønna innpå Akslahornet. Lågt skydekke. Utsikt - Midsund fra Midsundhornet.

Karte    

Moldemarka

Datum:
23.07.2023
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
10,4km

Søndagstur m/ Brynhild. Sykkel til Fjellbrua, deretter til fots.

Karte    

Teigkampen

Datum:
22.07.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
7,8km

Overnatting på Biri. Regn om kvelden, regn om morgenen. Og det fortsatte på kjøreturen nordover til Lillehammer. Bedre oppover dalen, og på Ringebu dukka sola opp. Dermed blei det beinstrekk ved Vinstra. Flott og variert sti fra Øldalsvegen (bompenger 75,-) via Teigsetra og Bjørnsonprofilen til toppen av Teigkampen. Sola forsvant igjen, men vi beholdt oppholdsvær og fin turtemperatur. Hjem til Molde etterpå. Teigsetra har nok sett sine beste dager. Utsikt mot Vinstra og Gudbrandsdalen. Fra toppen av Teigkampen mot Rondane. På Bjørnsonprofilen, luftig turmål.

Karte    

Fagerliheii

Datum:
21.07.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
6,1km

Formiddagstur m/ Brynhild på Fagerliheii. Utsikt over Nisser mot Skaggen. Hægefjell og Lauvlundnuten (foran) t.h. Skaggen Vrådal "voktes" av Roholdtsfjell. Tjønn på Fagerliheii. Zoom mot Skardsfjellet og nabotoppene, turmål for et par dager tilbake.

Karte    

Slettefjell & Røglefjell.

Datum:
20.07.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
13,6km

To-toppstur i Tørdal. Kjørte til Homleid og videre til Øverbø, der vi fant parkering rett nedafor. Bommen på vegen videre sto åpen, men vi undersøkte ikke nærmere om vi fikk lov til å kjøre. Tok uansett av på sti/traktorveg rett oppe i skogen. Denne fulgte vi til hytte markert på kartet. Stiløst videre til Slettefjell. Kom vel litt i overkant langt nordover med opprinnelig baktanke om å unngå blautmyr, men det medførte til gjengeld til et møte med "Skogens konge" og noen blautmolter. Fra Slettefjell videre på blåmerka sti. Noe difus fra toppen, bedre nedover skogen. Nede ved vegen kryssa vi rett over på stien mot Røglefjell (motsetninga til Slettefjell der altså). Veldig fin sti opp gjennom skogen. Her også litt mer difus oppe i høgda, men stort sett godt merka >>>

Karte    

Skardsfjellet

Datum:
19.07.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,8km

Etter litt "snoking" på nettet fant jeg ut at det gikk sti fra Kleppvassdammen til Skardsfjellet. Dagens turmål var dermed valgt. Fin sti, om en noe våt i enkelte partier. Kom opp tråkk/varding fra nordsida mot toppen også. Går kanskje sti fra Brosdal? Returen la vi stiløst langs ryggen mellom toppene. Nesten fritt for myr, og relativt lite krongling. Dro ned på stien igjen langs svarygger fra Kleppeskardfjellet. Fin sti, noen steder over berg, slik som her. Skardsfjellet Traff på denne karen som lå og slappa av i ei myr rett ved stien. Mot toppen av Skardsfjellet, som sto fram som en markert knatt. Deildskarsfjell hadde selvfølgelig en bytestein på toppen, noe det også var på Kleppeskardfjellet.

Karte