Archiv - Nach Datum

Gesammelte Listen

Tenerife 2023

Datum:
19.09.2023

Det blei full klaff med det meste da vi dro utenlands for første gang etter covid-19-pandemien. Vær og temperatur viste seg fra sin beste side. Vi fikk tildelt en god leiebil og leiligheten vi hadde bestillt var midt i blinken. Og ikke minst kunne vi velge og vrake i flotte toppturer på ferieøya. - Veien til San Marcos. Da Marius skulle på ei ukes skoletur til Barcelona i september, fikk jeg brått en ide om å dra på utenlandstur samtidig. Hva med å dra til Tenerife utenfor skoleferiene, med flybilletter til en brøkdel av prisen? Brynhild var straks med. Etter en sommer med flere hetebølger, også på Kanariøyene, hadde vi håp om at det skulle normalisere seg utover høsten. Vi var derfor en smule spent da det dro seg til med over 40 grader, calima (vindbrakt sandstøv fra Sahara) >>>

Varden

Datum:
17.09.2023
Entfernung:
3,1km

Karte    

Varden

Datum:
13.09.2023
Entfernung:
4,4km

Karte    

Varden

Datum:
09.09.2023
Entfernung:
3,5km

Varm seinsommerdag.

Karte    

Kvernberget

Datum:
30.08.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,2km

Som vanlig før fotballkamp på Dahle, en tur på Kvernberget.

Karte    

Finnøya

Datum:
28.08.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,4km

Rusletur på Finnøya. Traverser av øyas høyeste punkt, Storhaugen, og karakteristiske Kråkhaugen. Fra Storhaugen mot moloen og Steinshamn på Harøya. Røsslyng i blomst på Kråkhaugen. Finnøy havstuer Finnøy havstuer

Karte    

Julaksla

Datum:
26.08.2023
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
6,0km

Karte    

Kammen - Åndalsnes

Datum:
25.08.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
1,6km

Rusletur-/sightseeing i forbindelse med fotballkamp på Øran.

Karte    

Brattlihaugen - Sjølskotthaugen.

Datum:
21.08.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
1,9km

Sola kikka fram fra skyene, og jeg tok en liten runde på veg til kamp på Reknesbanen. Træff2 vant 4. divisjonsoppgjøret mot Elnesvågen med 3-0, og klatra til 2. plass på tabellen.

Karte    

Otrøya - Heggdalshornet & Opstadhornet.

Datum:
19.08.2023
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
15,1km

Formiddagstur på varm sommerdag. Sykla fra kapellet på Nord-Heggdal. Etter kryssing av elva opp mot Trollhaugen, var det bare greit å sykle korte strekk. Tok allikvel m/ sykler til stikryss v/ vatnet. På god sti (ganske blaut her og der) opp til skaret mellom Heggdalshornet og Opstadhornet. God og tørr sti mellom toppene nå. Traff på en saueflokk og et par fjellløpere. Fra Opstadhornet fulgte vi stien ned mot og til vestsida av Slettheia. Prøvde og finne den skilta stien/ruta herifra ned til Heggdalsvatnet. Etter en bratt og til dels sleip nedgang fant vi gradvis bedre tråkk og til slutt en krøttersti. Tok andre vegen ned fra vatnet med syklene nå. Ikke fine sykkelforhold før vi hadde passert brua der traktorvegen ender på kartet.

Karte