Archiv - Nach Datum
Tarløysa
- Datum:
- 05.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 7,2km
Ettermiddagstrim i skikkelig vårvarme. Vindstille på toppen og +15 ved fjorden.
Audunshø - Frænavarden.
- Datum:
- 03.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 9,1km
Formiddagstur før jobb. Fortsatt god nytte av helgas snøfall. På med skia rett borti skogen. Supert føre fra Skihytta og innover. Tørr snø fra Tjønnan. Vindstille.
Kveldstur Frænavarden.
- Datum:
- 02.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 8,0km
På med skia rett borti skogen. Meget oppegående føre til tross for lite snø.
Tågheia
- Datum:
- 31.03.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 9,8km
Skiføre fra døra igjen. Bygevær med en del vind i høgda, så det blei søndagstrim i Marka. Først en testtur til Nonsmyra. Deretter m/ Brynhild til Tågheia. Kraftig vind og ei haglbyge rett før toppen. Deretter nedkjøring til Damefallet på fuktig haglsnø; ga litt overstyring. Tok en tur opp til Skihytta igjen, der vi fant le og sol i sørveggen.
På jakt etter skiføre i marka.
- Datum:
- 30.03.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 10,2km
Bygevær. Tok en tur opp i Marka for å sjekke forholda. Bar skia til nedunder Damefallet. Fin styresnø i høyden. Fant striper av eldre snø til topps på Tågheia hvor jeg fikk ei kraftig haglbyge. Tok en tur opp Vardeveien etterpå.
Marka - 3 topper.
- Datum:
- 25.03.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 10,7km
Trippel Skarven
- Datum:
- 19.03.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 12,0km
En fin formiddag i anmarsj, og jeg hadde beleilig nok muligheten til å tilpasse arbeidsdagen litt. Glimrende! Tok turen til Skorgedalen som også hadde en dæsj nysnø å tilby.
Hadde egentlig hatt Smørbottind i tankene, men Skarven inviterte med den tilsynelatende beste snøen. Satsa på å rekke opp før sola tok for hardt på snøen. Mesteparten av sporet gikk forøvrig kun opp til Skorgedalsbu.
Tilbakeblikk mot Smørbotn. Kunne se ut som snøen var noe mer vindpåvirka der.
"Sporsnø I"
"Sporsnø II"
"Sporsnø III". Fra toppen mot Måndalsfjella.
Etter å ha kommet ned til parkeringa gikk jeg opp alpinbakken.
Snøen holder seg tørr ei stund til her. Skyslør på veg ute i vest.
Nyseterskarven blei utpekt som mål.
Ferdigtråkka spor her også.
Idyll ved Storstølvatnet.